Після заяви “СтопКору” водна поліція Києва почала шукати техніку для вивозу земснарядів з незаконної точки видобутку піску на Видубичах

Водна поліція Києва готова вивезти земснаряди з незаконної точки видобутку піску на вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва. Наразі правоохоронці шукають спеціальну техніку. Про це активістам "Стоп корупції" повідомили в офісі водної поліції. 

Додамо, що незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра у Голосіївському районі продовжує працювати. Про це у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом із водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

"Це беззаконня треба негайно зупинити. Точка працює без відповідного спецдозволу. Браконьєри уже кілька разів намагались силоміць розігнати мирну акцію протесту, яку ми проводимо на Промисловій, 4 з вимогою закриття цього об'єкту з масштабного видобутку надр. На нас нацьковували озброєних тітушок, псевдо активістів, та ми будемо й надалі вимагати ліквідації цієї точки", – зазначили активісти "Стоп корупції", які наразі перебувають на Видубичах.

Громадські активісти уже звернулись до Голосіївської та Дарницької прокуратури міста Києва та в ВП ГУ НП Голосієва.

Нагадаємо, тиждень тому об'єднана команда представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" змогла запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Цього разу браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця. Подробиці протистояння з місця подій нагадали активісти "Стоп корупції".

"Вранці активісти цього разу ГО "Майдан" намагались організувати безперешкодний в'їзд на територію вантажівок для подальшого вивозу з Промислової піску. Ми викликали на місце патрульну та водну поліцію. Також на об'єкт прибули слідчі прокуратури. Ми пред'явили правоохоронцям лист-відповідь від Держгеонадр, яку отримали днями, про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва.

Згодом на точку навідався Михайло Бурда з поплічниками. Після втручання у ситуацію правоохоронців так звані громадські активісти, які за винагороду виступають на захисті бізнес-інтересів браконьєрів, поїхали", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що раніше активісти ГО "Стоп корупції" та ГО "Демократичний контроль" передали до прокуратури Дарницького району та водної поліції Києва матеріали, які свідчать про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва. У відповідному клопотанні активісти просять врахувати нові обставини у розслідуванні справи про незаконну діяльність з видобутку, складування та реалізацію піску з боку ТОВ "Мостобуд" та ТОВ "Собі" по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва.

"Ми передали правоохоронцям копію відповіді з Державної служби геології та надр України про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску в акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва", – зазначили громадські активісти.

Зазначимо, що раніше суддя Дарницького районного суду Києва відмовила в задоволенні клопотання про арешт техніки (двох земснарядів) ТОВ "Мостобуд, компанії, яка проводила нелегальний видобуток піску в акваторії Дніпра. Підприємці, за даними "СтопКору", незаконно намивали та складували пісок.

Команда ГО "Стоп корупції" спільно з представниками ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" вимагає ліквідації точки та арешту техніки й видобутого піску.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

Зазначимо, що під час попереднього візиту до Голосіївського ВП ГУ НП начальник відділення пообіцяв написати рапорт на звільнення, у разі якщо підтвердиться інформація про кришування бізнесу піщаних нелегалів та зв'язок з браконьєрами правоохоронців району.

 

 

Коментарі