Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України відкрила два кримінальні провадження на службових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України після інциденту з координатором проекту "Стоп корупції" Романом Бочкалою.

Про це юристів проекту повідомив прокурор Головної військової прокуратури України в офіційній відповіді на звернення.

"Після викривального сюжету про можливу причетність прикордонників до контрабанди на кордоні з Румунією, Державна прикордонна служба безпідставно внесла Романа Бочкалу у "список осіб, причетних до тероризму" та затримала в аеропорту Бориспіль. Після звернення юристів "Стоп корупції" до Головного військового прокурора Анатолія Матіоса, військова прокуратура зареєструвала 2 кримінальних провадження щодо службових осіб Адміністрації Державної прикордонної служби України, за ст. 366 КК України (службове підроблення) та ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів)", - уточнюють деталі юристи "Стоп корупції".

За даними юристів проекту, посадовці Адміністрації ДПС внесли Романа Бочкалу в реєстр осіб, які підлягають особливо-ретельному огляду (разом із майном та транспортними засобами). На цій підставі видали Доручення керівництва ДПС та розіслали орієнтування на прикордонні пункти пропуску.
Юристи "Стоп корупції" дізнались, що в зазначений реєстр в ДПС вносять осіб, яких підозрюють у причетності до тероризму, інших особливо тяжких злочинів на підставі наявного кримінального провадження або мотивованого орієнтування з інших правоохоронних органів.

"На нашу думку, показовим є той факт, що Романа Бочкалу внесли в реєстр та затримали на кордоні через декілька днів після зйомки сюжету щодо масштабних фактів контрабанди лісу та цигарок в Чернівецькій області та причетності до цього місцевих прикордонників. Останні, до слова, погрожували нашому колезі", - зазначають правники проекту.

13872672_1402260433123451_1227576166096558884_n

Коментарі