Після втручання “СтопКору” школа на Донеччині відновила роботу

Загальноосвітня школа у селі Рай-Олександрівка Слов'янського району Донецької області відновила свою роботу. У закладі запрацювала система опалення. Теплопостачання відновили після втручання у ситуацію активістів святогірського осередку "Стоп корупції".

"Спільні зусилля батьків, громадськості та журналістів Святогірського осередку "СтопКору" призвели до швидкого результату. Після публікації на нашому сайті та на сторінці проекту у соцмережі від 6 грудня

2017 року "ЗНО для влади" влада Миколаївської ОТГ вирішила питання з опаленням школи в селі Рай-Олександрівка. За інформацією батьківського комітету, учні повернулись до навчання – котельня запрацювала, у класах – тепло",–  розповів голова святогірського осередку "Стоп корупції" Володимир Рибалкін.

Нагадаємо, у селі Рай-Олександрівка Слов'янського району Донецької області 87 учнів позбавили права на середню освіту через несвоєчасно проведені роботи з утеплення фасадів школи та заміну котлів. Про це два тижні тому стало відомо активістами святогірського осередку "Стоп корупції".

"Повна загальна середня освіта є обов'язковою" – це перше речення в статті 53 Конституції України. Але чомусь державні органи та органи місцевого самоврядування конституційне право на освіту порушили стосовно 87 маленьких українців, які проживають у селі Рай-Олександрівка Слов'янського району Донецької області.

4 грудня 2017 року Святогірській підрозділ ГО "Стоп корупції" відвідав Рай-Олександрівську школу. У холодних класах тільки учні 11 класу, доводиться навчатися, бо попереду ЗНО.

"З того, що ми побачили – розвалена котельня, ремонтні роботи по утепленню школи (чому зимою?), стає зрозуміло , що школа не відновить свою роботу 11 грудня, як обіцяла влада Миколаївської ОТГ. Можливо, тимчасовим виходом з даної ситуації став би підвіз дітей до інших навчальних закладів громади?

З питанням "Хто винен і що робити?" ми вирушили до голови Миколаївської міської громади – Олени Цикунової.

Шановна Олено Миколаївно! Ви назвали нам безліч об'єктивних причин, чому "місія нездійсненна". Але якщо найближчим часом влада Миколаївської ОТГ, відповідні державні служби Донецької ОДА, Міністерство освіти України не забезпечать доступ до освіти дітям села Рай-Олександрівки, то ГРІШ вам усім ЦІНА", – розповіли активісти святогірського осередку "Стоп корупції".

Коментарі