Після розслідування “СтопКору” у ГПУ реанімували справу судді-хабарника Швеця

Після розслідування "СтопКору" Генеральна прокуратура України відновила справу судді-хабарника Віктора Швеця. Після виходу в ефір сюжету Генеральний прокурор України Юрій Луценко особисто вручив підозру судді Вищого господарського суду.

Деталі справи нагадують юристи "Стоп корупції".

"Суддю Вищого господарського суду України Віктора Швеця підозрюють у скоєнні одразу кількох кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 383, ч. 2 ст. 384 КК України. Протягом чотирьох місяців Генпрокуратура затягувала процес притягнення судді до кримінальної відповідальності та застосування запобіжного заходу "тримання під вартою", хоча Швеця затримали на гарячому. Ще в березні співробітники СБУ та військової прокуратури задокументували факт отримання суддею 5 тисяч доларів хабара. Загалом Швець вимагав від підприємця 10 тисяч доларів за не створення перешкод у здійсненні комерційної діяльності. Суддю також підозрюють в організації викрадення його ж іномарки з метою отримання страхової виплати", - зазначають юристи проекту.

Під час обшуків у судді Вищого господарського суду України Віктора Швеця виявили майже 300 тисяч доларів, боргових розписок на загальну суму 475 тисяч доларів, коштовності і паспорт громадянина Угорщини, додають правники.

"Після усіх цих "знахідок" Швець лягав на стаціонарне лікування у кілька медзакладів столиці, симулював хвороби та уникав слідства завдяки імовірним зв'язкам з українськими політиками, серед них, за даними розслідування "СтопКору" - Віктор Балога", - деталізують юристи.

Додамо, що під час зйомок сюжету журналісти "СтопКору" знайшли "хворого" суддю-симулянта в Олександрійській лікарні у Києві. У розслідуванні журналіст проекту Артем Лагутенко виклав усі факти шахрайства та хабарництва з боку Швеця. 23 липня сюжет вийшов в ефір, а вже 27 Швець отримав повідомлення про підозру з рук Генпрокурора Луценка.

Інші новини

Коментарі