Після розслідування “СтопКору” проблема нелегального видобутку піску набула резонансу

Активісти проекту "Стоп корупції" стали учасниками конференції, присвяченій незаконному видобутку копалин у Київській області. За одним столом зустрілися політик Ігор Луценко, активіст Національного екологічного центру України Олександр Соколенко та учасниця ВГО «Автомайдан Катерина Бутко. Серед присутніх були і представники проекту "Стоп корупції", правозахисник Владислав Соловйов.

Учасники заходу оприлюднили розслідування щодо нелегального видобутку піску в Київській області та поділилися, чому правоохоронці "не помічають" шокуючих наслідків бізнесу. Учасники зауважили, що дії нелегалів призводять до знищення еко-системи регіону, а бюджет країни зазнає багатомільйонних збитків.

Команда "Стоп корупції" поділилася своїм досвідом боротьби з намиванням піску в селі Ходосівка. Ходосівка під Києвом і розкрила учасникам конференції нові факти.

12509675_1251781668171329_8193568863286191911_n

Громадські активісти знайшли на Київщині шість нелегальних кар'єрів, де без жодних дозволів провадять видобуток піску. Простота бізнесу робить його надприбутковим. «З цього приводу у МВС уже понад 30 відкритих кримінальних проваджень, але відгуку на них немає", - сказав нардеп Ігор Луценко.

Активістка ВГО "Автомайдан" Катерина Бутко повідомила, що бюджет недоотримує щонайменше сімсот тисяч гривень від роботи шести кар'єрів. І це без врахування понад чотирьох мільйонів, що підприємці мали заплатити за ліцензії. Щоб легально дістати таку ліцензію, на видобуток корисних копалин треба викласти 800 тисяч гривень на 10 років. До того ж підприємець має сплатити 10 відсотків податку на прибуток.

Боротися з проблемою важко через недосконалість законодавства - констатували учасники конференції. Покарання за незаконний видобуток - невеликий штраф чи умовний термін. Єдиний дієвий інструмент боротьби - це зусилля громадських активістів та журналістів.

Водночас активісти попередили, якщо правоохоронці і надалі «не помічатимуть» піщаних нелегалів – розпочнуть серію протестів.

«Ми вже проводили активні громадські заходи з протидії видобутку піску під Києвом. Сьогодні роботи з видобутку припинено. Але не через втручання правоохоронців, а через мороз. Ми будемо спостерігати за ситуацією. Разом із журналістами не дамо нелегалам нищити екосистему водойм, а корупціонерам наживатися на цьому", - попередив правозахисник «Стоп корупції» Владислав Соловйов.

Коментарі