Після розслідування “СтопКору” чиновника часів Януковича Олега Рафальського внесли до списків на люстрацію

У ході розслідування журналісти "СтопКору" з'ясували, що чиновнику з близького оточення Януковича Олегу Рафальському вдалось уникнути люстрації. Прізвище посадовця не подали в реєстр осіб, які підлягають люстрації.

Після виходу в ефір сюжету "СтопКору" Рафальським зацікавились у Громадському люстраційному комітеті. Про це повідомив координатор проекту Роман Бочкала.

"Скажу словами нашого журналіста Артема Лагутенка, який підготував чудове розслідування. Що спільного між Академією наук, Януковичем та кабанчиками? Відповідь - недолюстрований "риг" Олег Рафальський. Заступник голови Адміністрації Президента часів Федоровича. Під час Майдану навіть цілим виконувачем обов'язків голови АП був. І де б ви думали він зараз? В СІЗО, на допитах, у пошуках роботи? Ні. Очолює інститут політичних досліджень НАН України!

Вчені шоковані. Кажуть словами класика – "врємєна нє вибірают, в ніх живут і умірают". Типу це ж нам згори спустили такого керівника. Для Рафальського це, мабуть, формат "пересидіти". Гроші за роботу на цій поважній посаді йому навряд чи потрібні... Рафальський, як виявилось, дуже заможний. В Обухівському районі у нього 50 тис га, які використовує товариство "Трипільське мисливство". Кінцеві власники підприємства - родина Рафальських. Земля була оформлена у 2012 році. Якраз тоді брат Олєжкі - Ігор Рафальський - очолював Обухівську райдержадміністрацію. Совпадєніє? Ще у володінні родини приблизно 2,5 тис га земель сільгосппризначення. Більша частина володінь у Кіровоградській області. Згадалися ветерани АТО, яки нещодавно воювали за землю на Кіровоградщині.

Бійців послали куди подалі – вільної землі немає. Дійсно, хіба ж вистачить, коли є такі рафальські... До речі, значну частину землі Рафальський отримав вже після Майдану в період з 2015 по 2017 роки. Про що це може свідчити? Скоріше за все, земля була роздана "фунтам", коли Олежка був при владі. А тепер переоформлює на себе, відриваючись від освітніх справ. В банках у нього 24 млн грн, на руках - майже чотири ляма. Ще й 20 млн дав у борг. Стародавні ікони, статуї з дорогоцінних металів, коштовності. "Мерседеси" GL, ML... Життя вдалося.

"Але є одне але". З моменту закінчення університету в 1983 році Олег Рафальський працював виключно на державних посадах. В ході розслідування ми виявили, що Рафальському вдалося уникнути люстрації. Матеріали "Стоп корупції" зацікавили Громадський люстраційний комітет. Там нам пояснили, що реєстр осіб, які підлягають люстрації, складається з інформації, наданої держустановами. Те, що пана Рафальського немає в переліку, означає, що якийсь з органів інформацію по ньому не надав. "Помилка" виправлена. Олега Рафальського вже внесено до "шанованого" списку.

Наступний крок - розібратись, чи може люстрована особа керувати державним науковим інститутом. І головне - Рафальський має пояснити, звідки в нього стільки грошей та землі. Відповідне звернення до НАЗК та НАБУ вже готується. Ну і про аморальне. З яких міркувань виходило керівництво Національної академії наук, призначаючи Рафальського? Чи бралося до уваги професійне минуле цієї особи? Чи оцінювалися ризики дискредитації НАН наявністю цієї особи в наукових колах?

Інститут Рафальського має розробляти стратегії розвитку країни, визначати напрями державної політики. Якщо такий напрям може очолювати поплічник Януковича, то в мене ще інше питання - а чи потрібен такий інститут?", – написав Роман Бочкала у соцмережі.

Коментарі