Після розслідування на митниці координатором “Стоп корупції” Романом Бочкалою зацікавилося керівництво Держприкордонслужби

Координатора "Стоп корупції" Романа Бочкалу затримали прикордонники під час проходження митного контролю. Інцидент стався а аеропорту Бориспіль. Усі подробиці Роман Бочкала виклав на своїй сторінці у соцмережі.

"На мене спочатку довго вдивлялися, уточнювали особисті дані, потім сказали, що на мене є якась "бумага" і я в якійсь базі. Далі покликали за собою...", - написав Роман Бочкала.

З'ясувалося, що координатор "Стоп корупції" у списку підозрілих осіб. Зазвичай, за словами журналіста, прізвища у такі бази подають правоохоронці, у чорному списку - терористи та рецидивісти. Дані Романа Бочкали у цю базу внесло керівництво Держприкордонслужби, зазначив сам Роман.

"Це помста за Чернівці. Тиждень тому вийшло моє розслідування у "Подробицях тижня" про контрабанду лісу на Буковині, а днями ще й "СтопКор" показав незаконний трафік цигарок до Румунії, до якого, судячи з усього причетні прикордонники. З ними вже відбулася гостра розмова. На прощання вони сказали - "ти про це пошкодуєш". В орієнтуванні вказано, що пильному огляду підлягає моє майно, авто. Щоразу під час перетину кордону та будь-яких зустрічах з прикордонниками", - написав Роман Бочкала на своїй сторінці у соцмережі.

13606960_1394059710610190_1022232378287404744_n

Після втручання прес-служби за 15 хвилин до рейсу Романа Бочкалу відпустити.
"Копію документа, на підставі якого мене затримали, видати відмовилися, хоча обіцяли. Поки не дізналися, що я журналіст. Переді мною вибачилися і пообіцяли, що таке не повториться. Перевірю, коли перетинатиму кордон. Інакше подам до суду", - написав Роман Бочкала.
Журналіст встиг сфотографувати орієнтування, за яким його затримали. У документі вказано, що на обліку координатор "Стоп корупції" перебуватиме з 18.07.2016 до 15.01.2017 за ініціативи Адміністрації державної прикордонної служби України.

Роман Бочкала має намір звернутися із офіційним запитом до адміністрації Держприкордонслужби по роз'яснення.

Нагадаємо, у 50 випуску програми журалістських розслідувань "СтопКор" автори рубрики "За парканом" показали, як на межі з Румунією процвітає контрабанда. За даними журналістів, спритники щодня заробляють десятки тисяч євро на продажі безакцизних товарів і недбалості прикордонників. Товар переправляють під боком у правоохоронців через дірки в огорожі на державному кордоні. Журналісти викрили всі схеми, за якими працюють контрабандисти та вказали на тих, хто прикриває нелегальний бізнес.

Коментарі