Поліція Чернівців виділила охорону місцевим активістам “СтопКору”

Поліція Чернівецької області виділила охорону двом місцевим активістам «Стоп корупції» Миколі Петіченку та Валерію Аіріні, які стали жертвами нападів. Охорони для постраждалих команді проекту вдалось добитись у ході антикорупційного рейду на Буковину.

«Від завтра активісти, які стали жертвами нападів та пережили замах на життя, отримають охорону. Окрім того, у поліції пообіцяли почати проводити активні слідчі дії для розслідування цих інцидентів», – повідомив координатор «Стоп корупції» Богдан Хмельницький.

Додамо, що головний прокурор Чернівецької області Олег Соболь запропонував учасникам антикорупційного рейду від «Стоп корупції» створити робочу групу для розгляду усіх заяв від активістів проекту. Ідеться про справи, які за словами представників місцевого осередку проекту, припадають пилом у стінах відомства. Таких заяв наразі 97. Про це Олег Соболь повідомив учасникам антикорупційного рейду під час особистої зустрічі.

Нагадаємо, сьогодні об’єднана команда «Стоп корупції» з усієї України виїхала у Чернівці з метою провести антикорупційний рейд. У регіоні поширена корупція в органах державної влади та правоохоронних відомствах, контрабанда цигарок та деревини і незаконна вирубка лісу. У планах активістів було відвідати місцеву прокуратуру та митницю, щоб дізнатись про хід розслідування справ про напади на чернівецьких активістів проекту Миколу Петіченка та Валерія Аіріні, а також з’ясувати обставини підпалу автівки Аіріні.

Додамо, що місцевий осередок «Стоп корупції» провів серію розслідувань щодо корупції на митниці та у прокуратурі. За їхніми даними, до злочинних схем можуть бути причетні високопосадовці відомств.

Зазначимо, на активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні 7 березня напали невідомі особи. Четверо чоловіків жорстоко побили нашого колегу біля під’їзду його будинку.

«У той момент, коли Валерій Аіріні виходив з дому, на нього накинулись спритники з арматурою. Наразі чоловік уже прийшов до тями й перебуває у лікарні. Ми з’ясовуємо усі обставини нападу. Але пов’язуємо цю криваву розправу виключно з професійною діяльністю Валерія. Останнім часом він як громадський активіст та журналіст почав проводити низку розслідувань щодо корупційної діяльності правоохоронців регіону. Ідеться про прокуратуру та митницю. Ми більш ніж упевнені, що нашого колегу замовили місцеві правоохоронці-корупціонери, а напад здійснили їхні поплічники», – розповів голова чернівецького осередку «Стоп корупції» Микола Петіченко.

Додамо, що 9 березня двоє молодиків напали на голову чернівецького представництва «Стоп корупції» Миколу Петіченка. У цей момент наш колега виходив з магазину, а нападники вискочили з машини й почали бити активіста молотком. Спритники мітили у скроню.

«Ми пов’язуємо ці спроби жорстокої та кривавої розправи над нашими колегами з їхньою професійною діяльністю та серією їхніх резонансних розслідувань проти корупційних схем у місцевій прокуратурі та митниці», – зазначили у «Стоп корупції».

Зазначимо, що у ніч проти 26 березня невідомі підпалили автівку чернівецького активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні. Активіст пов’язує інцидент зі своєю активною антикорупційною діяльністю і вважає знищення свого майна спробою залякати його.

Коментарі