Після рейду “СтопКору” нелегальній АЗС на Подолі у Києві світить штраф у 111 тисяч гривень

Керівництву автозаправної станції «Укр-Петроль» на Подолі у Києві загрожує штраф у 111 тисяч гривень за непрацевлаштованих працівників. Персонал працює нелегально, один з працівників – без документів, другий на АЗС нібито проходить практику. Про це у ході громадського моніторингу автозаправних мереж у Києві стало відомо активістам «Стоп корупції». 

«Виявили, що на даній АЗС є непрацевлаштовані робітники, а це близько 111 000 грн штрафу за одного!

Не забуваємо, що АЗС – об’єкт підвищеної небезпеки.

І без спеціальних знань та навчання на них працювати і стажуватися не можна.

Ми готуємо звернення до Держпраці Києва і Київської області для проведення позапланової перевірки», – зазначив правозахисник «Стоп корупції» Роман Литвин.

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» просили Держпродспоживслужбу провести позапланову перевірку АЗС по вулиці Електриків, 21, що належить ПП «Укр-Петроль» та заборонити АЗС продавати паливо. Усі факти порушень на заправці представники проекту виклали у зверненні до керівників відомства в Україні та головного управління у столиці. Деталі громадського моніторингу під час якого активісти виявили нелегальну заправку повідомив правозахисник «Стоп корупції» Роман Литвин.

«25 липня 2018 року мною, Литвином Р.М., в місті Києві по вулиці Електриків, 21 де розміщено АЗС, що належить ПП «Укр-Петроль», ЄДРПОУ 25092598, була здійснена заправка власного автомобіля бензином А-95,  об’ємом 7,3 літра.

Проте датчик кількості залитого палива показав не ту кількість бензину, яку я купив, а саме менше ніж 7,3 літра.

Внаслідок вищевказаного конфлікту я попрохав адміністратора та інший персонал АЗС надати мені опломбовану мірну каністру для здійснення заміру точної кількості палива, але отримав відмову в даній законній вимозі.

Ба більше, в процесі перемовин з представником компанії виявилося, що ПП «Укр-Петроль», ЄДРПОУ 25092598, за адресою: 01001 місто Київ по вулиці Електриків, 21 здійснює свою господарську діяльність незаконно з грубим порушенням чинного законодавства України, а саме:

  • взагалі відсутній вузол обліку газу, що має бути обов’язково встановлений на колонці, яка здійснює заправку транспортного засобу, тобто не фіксується кількість відпущеного бензину споживачу при заправці автотранспорту та відповідність фактично відпущеного (заправленого) бензину і фактично отриманих за даний продукт грошових коштів;
  • відсутні документи, що підтверджують повірку спеціальних приладів, а саме облік реалізованої продукції проводиться без застосування засобів вимірювальної техніки (манометри, термометри, тощо), що повинні бути повіреними в центрі стандартизації та метрології;
  • відсутній документ (сертифікація) на бензин, який має підтверджувати проведений факт відповідності реалізованого бензину вимогам ДСТУ ГОСТ 4839:2007 та ДСТУ ГОСТ 7687:2015», – зазначив у документі правозахисник «Стоп корупції» Роман Литвин.

Коментарі