Після акції “СтопКору” у прокуратурі Дарницького району Києва запевнили, що роблять усе можливе для арешту піску нелегалів з Видубичів

Процесуальні керівники у справі про нелегальний видобуток піску ТОВ "Мостобуд" по вулиці Промисловій, 4 у Києві запевнили активістів "Стоп корупції", що роблять усе можливе у рамках своєї компетенції та повноважень для арешту піску та техніки піщаних браконьєрів. Однак справу гальмують у суді. Про це представники проекту дізнались під час спілкування з правоохоронцями по закінченні акції під стінами відомства.

"Процесуальні керівники зазначили, що готують клопотання про тимчасовий допуск на територію підприємства експертів для забору піску на аналіз та про арешт незаконно видобутих надр, які наразі зберігаються на земельній ділянці, яку ТОВ "Мостобуд" використовує на правах оренди. Клопотання передадуть на розгляд суду. І далі справа за служителями Феміди. Ми сподіваємось на справедливість рішення та незаангажованість суддів під час розгляду цієї справи. Засідання має відбутись уже цього тижня", – зазначив керівник правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, розгляд апеляції у справі про відмову в арешті техніки ТОВ "Мостобуд" відбудеться 3 жовтня. Суд витребував матеріали кримінального провадження для вивчення.

Додамо, раніше активісти "Стоп корупції" пікетували Вищу кваліфікаційну комісію суддів через поведінку двох суддів Дарницького району Києва у справі про нелегальний видобуток піску. Під час ухвалення рішень судді не беруть до уваги аргументи водної поліції та прокуратури, не повідомляють про дати судових засідань та не допускають до участі у засіданні представників громадськості. Деталі повідомив правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"Судді Тамара Трусова та Віталій Даниленко порушили наступне :

  1. Не зазначили мотивів відхилення аргументів водної поліції та прокуратури в розгляді клопотань про арешт техніки та тимчасового доступу до території та майна МОСТОБУДУ для відібрання експертних зразків.
  2. Порушили засади гласності й відкритості судового процесу, оскільки виганяли представників "СтопКору" та не давали можливості бути присутніми на відкритому судовому засіданні, а також Даниленко взагалі не повідомляв дати розгляду.
  3. Поведінка, що підриває авторитет правосуддя, оскільки є підстави в сумніві непідкупності на користь "Мостобуду" та "Собі" через стійке внутрішнє переконання дати змогу працювати піщаним нелегалам, не підтверджене нормами чинного законодавства", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що "СтопКор" з цього приводу звернувся до голови Вищої ради правосуддя Бенедисюка зі скаргами на двох суддів Дарницького районного суду Києва під час розгляду та винесення рішень у справі про незаконний видобуток піску на Видубичах у Києві. У діяльності суддів Віталія Даниленка та Тамари Трусової вбачають заангажованість, непрофесійність та не виключають змови із нелегалами. Усі деталі голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук виклав у відповідній заяві.

Зазначимо, команда "Стоп корупції" разом із громадськими організаціями-однодумцями протягом місця добивається закриття нелегальної точки видобутку піску на Видубичах у Києві.

 

Інші новини

Коментарі