Після акції “СтопКору” екослужба Київщини перевірить піщаних браконьєрів у Пухівці

Представники екологічної служби Київської області планують провести виїзне засідання у Пухівці через незаконний видобуток піску. Перевірку організують не раніше 10 березня.

Про це повідомив журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

"Активісти "Стоп корупції" провели акцію протесту під стінами екологічної служби Київської області через нелегальний видобуток піску у селі Пухівка, що на Броварщині. Ми вимагали від керівництва відомства провести перевірку діяльності копачів. У ході акції нас запросив до себе начальник служби. Ми обговорити методику подальшої співпраці, нам пообіцяли провести виїзне засідання в Пухівці не раніше 10 березня, бо у службі ще не затверджене положення про здійснення перевірок", – розповів журналіст Сергій Медяник.

Нагадаємо, активісти"Стоп корупції" провели контрольну закупку 10 тонн річкового піску у точці видобутку в селі Пухівка Броварського району. В обмін на гроші активісти не отримали жодних офіційних документів і викликали на місце видобутку правоохоронців.

"Інформацію про діяльність браконьєрів у Пухівці ми отримали від місцевих жителів. Підприємці проводять на березі Десни намив, складування та продаж піску. Самі бізнесмени стверджують, що працюють офіційно, проте на руках мають лише копії документів. Також за словами копачів, землю вони отримали від комунального підприємства, але у такому випадку у Пухівці мали б провести громадські слухання, а цього зроблено не було.

Окрім того, з моменту початку робіт, за словами місцевих, бізнесмени змістились уздовж берегової лінії. Люди скаржаться на нелегальну діяльність копачів та на те, що ваговози розбивають дороги. "СтопКор" за 5 годин зйомок нарахував 120 вантажівок, які вивозили пісок з точки. Щоб вивести нелегалів на чисту воду, провели контрольну закупку, журналісти придбали 10 тонн піску, за кожну підприємці правлять по 90 грн.

Жодних документів, товарних чеків абощо при купівлі нам не надали, відтак ми припускаємо, що піщані нелегали не лише порушують норми природоохоронного законодавства, а ухиляються від сплати податків", – нагадав деталі спецоперації "СтопКору" журналіст.
Активісти "Стоп корупції" виклали на місце видобутку слідчо-оперативну групу, правоохоронці опломбували техніку та віддали її на відповідальне зберігання власникові. Також як речовий доказ до справи долучили придбаний "СтопКором" пісок.

"За усіма фактами незаконної діяльності ми звернулись із відповідними заявами у правоохоронні органи та ДФС Київської області", – додав журналіст Сергій Медяник.

Коментарі