Піщані нелегали з Видубичів намагаються тиснути на ГО “Стоп корупції” через СБУ та ГПУ

ТОВ "Мостобуд", яке проводить незаконний видобуток піску по вул. Промисловій, 4 у Києві, намагається тиснути на ГО "Стоп корупції" через СБУ та ГПУ. Представники компанії звернулись до керівництва правоохоронних відомств із заявою про вчинення кримінального правопорушення за ст. 55, 60 КПК України.

Про це стало відомо представникам "Стоп корупції".

"Представники компанії, яка щороку заробляла на незаконному видобутку піску близько 300 млн гривень, у будь-який спосіб намагаються залишити свій "хлібний" бізнес. Спочатку піщані браконьєри, які уже завдали непоправної шкоди екології столиці та своїми діями призвели до руйнування річища Дніпра, підмиву опор Південного мосту, вийшли "сухими з води" після засідання у Дарницькому районному суді Києва. Суддя не взяла до уваги очевидні докази порушень в діяльності компанії, не врахувала доводи прокурора та слідчого. Про це свідчить текст ухвали. Натомість свій вердикт про відмову в арешті техніки, яку браконьєри використовували для намиву, складування та вивезення піску, служителька Феміди базувала на так званому дозволі на розчистку дна. Після того, як ми звернулись до Держводного агентства України, з'ясувалось, що цей документ - фікція.

Тепер ТОВ "Мостобуд" звернулось із заявою про вчинення кримінального правопорушення до СБУ та ГПУ, у якій описують себе як благонадійних підприємців, дисциплінованих платників податків, на яких тиснуть. При цьому бізнесмени не гребують звинувачувати водну поліцію Києва у тому, що правоохоронці нібито без відома та присутності представників компанії провели огляд місця події. І невідомо, як саме копія звернення до СБУ та ГПУ потрапила у розпорядження журналістів. Ми припускаємо, що нелегали навмисно передали скрін звернення у ЗМІ для поширення цієї зручної для них інформації.

Ми вважаємо звернення підприємців, які роками здійснювали незаконну діяльність, наживались на державних надрах, спробою відвернути увагу громадських активістів від своїх злочинів та тиском на нашу громадську організацію "Стоп корупції", - зазначили представники проекту.

Додамо, що Державне агентство водних ресурсів України не надавало дозволів на роботу в акваторії Дніпра жодній з компаній, які проводили під виглядом так званої розчистки дна видобуток піску. Про це в агентстві повідомили "СтопКор" у відповіді на запит.

"Єдиний аргумент та документ, який нібито узаконював діяльність цілої низки компаній з різними назвами та формами власності на території Промислової, 4, виявився фікцією. До речі, саме на цей дозвіл спиралась і суддя Дарницького суду, яка не дала арештувати техніку піщаних браконьєрів з Видубичів", - зазначили юристи "Стоп корупції".

Додамо, що у промзоні на Видубичах компанії ТОВ "Мостобуд", ПАТ "Мостобуд", ТОВ "Собі" проводили незаконний видобуток піску без відповідного спецдозволу від Держгеонадр. Загалом, за підрахунками активістів проекту, на території знаходиться понад 300 тисяч тонн нелегально намитого піску. За рік на цій точці браконьєри заробляли до 300 мільйонів гривень.

Команда "Стоп корупції" спільно з організаціями-однодумцями вимагає закриття точки, конфіскації та арешту піску і техніки.

Два з трьох земснарядів водна поліція Києва уже евакуювала на штрафмайданчик.

Інші новини

Коментарі