Підсумки року: журналісти “СтопКору” розповіли про найяскравіші розслідування

Команда "Стоп корупції" підбила підсумки року, що минає. У 2017 журналісти, активісти, правозахисники отримали 10 тисяч звернень, виграли сотні справ у судах та добились звільнення з посад і справедливого покарання для корупціонерів.

Серед гучних викриттів року – афера з так званою електронною акцизною маркою, на впровадження якої ініціатори проекту хотіли "вибити" 4 мільярди з державного бюджету.

Фактично, замість того, щоб запустити електронну систему акцизів, в Україні пропонували  поверх електронних відміток клеїти паперові наліпки. Така псевдоновація могла коштувати шалених грошей передусім виробникам, проте ніяк не зупинила б шалені оберти контрабанди на державних кордонах.

Електронна акцизка насправді виявилась фікцією. Фактично після сюжету "СтопКору" поправка до бюджету країни про 4 мільярди гривень на цей напрямок безслідно зникла.

Також у 2017 році "СтопКор" викрив усі складові корупційної схеми екс-міністра доходів і зборів часів режиму Януковича Олександр Клименка. Журналістка Лілія Ткачук дізнались, як за допомогою так званих податкових майданчиків Клименко завдав державі збитків на 98 мільярдів гривень. Фактично за 2,5 роки міністра на посаді кожного українця обібрали на 350 доларів.

Для відмивання коштів Клименко використовував заїжджені схеми виводу грошей в офшори та скуповував елітну нерухомість і землю в найбільших містах України. "СтопКор" показав імперію Клименка у будівлі Мінздоху. Там екс-урядник облаштував спа-зону, соляні кімнати та боксерський ринг. А для своїх потреб у Державній фіскальній службі створив окремий таємний відділ.

Окрім того, серед гучних перемог проекту – ліквідація точок незаконного видобутку піску у Київській області. Піщані війни обертались проти команди проекту погрозами та нападами з боку браконьєрів. Та попри це "СтопКору" вдалось закрити "чорні" точки видобутку. А ще за корупцію на місцях поплатились посадовці та чиновники у кількох містах по всій Україні.

Дивіться у підсумковій програмі, як минув наш антикорупційний рік.

Коментарі