Підсумки кривавого референдуму в Іспанії: близько 90% виборців проголосували за відділення і незалежність Каталонії – Жорді Турул

Згідно з попередніми даними, за відділення від Іспанії та незалежність Каталонії проголосували 90% виборців на референдумі в неділю.

Офіційний представник женералітету Каталонії Жорді Турул оголосив результати проведеного плебісциту в Іспанії, передає "Діалог.UA".

"Всього в голосуванні взяло участь 2,3 мільйона осіб", – зазначив Турул. Також повідомляється, що, за даними уряду Каталонії, в референдумі могли взяти участь близько 5,3 мільйона чоловік.

"Дев'яносто відсотків тих, хто проголосував, сказали "так" незалежності Каталонії", – резюмував політик. Однак він додав, що поки це попередні дані без підрахунку близько 50 тисяч голосів.

Відомо, що 7,8% тих, хто проголосував, висловилися проти незалежності, 2% опустили порожні бюлетені та ще 0,89% бюлетенів виявилися зіпсованими.

Нагадаємо, іспанська опозиція сенсаційно підтримала Каталонію і виступила з резонансною ідеєю повторного референдуму. Також в Іспанії зіткнення поліції й людей призвело до понад 800 постраждалих.

Інші новини

Коментарі