Під час розгляду в апеляції справи піщаних нелегалів з Видубичів, за даними “СтопКору”, проігнорували важливі докази вини браконьєрів

Під час розгляду справи про незаконну діяльність ТОВ "Мостобуд" щодо видобутку піску по вулиці Промисловій, 4 у Києві в Апеляційному суді прокурор не згадав про клопотання щодо перегляду запису, на якому видно, як представники ТОВ "Мостобуд" зірвали пломби з опечатаних земснарядів та продовжували використовувати техніку для незаконного видобутку. Про це із зали суду повідомили активісти "Стоп корупції", які слідкували за процесом.

"Окрім того, судді досить швидко повернулись із нарадчої кімнати, склалось таке враження, що рішення було готове заздалегідь. У результаті розгляду суд залишив рішення першої інстанції без змін. Ми будемо чекати на повний текст рішення, щоб дізнатись, що саме служителі Феміди вказали у мотиваційній частині", – зазначили представники "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше процесуальні керівники у справі про нелегальний видобуток піску ТОВ "Мостобуд" по вулиці Промисловій, 4 у Києві запевнили активістів "Стоп корупції", що роблять усе можливе у рамках своєї компетенції та повноважень для арешту піску та техніки піщаних браконьєрів. Однак, справу гальмують у суді. Про це представники проекту дізнались під час спілкування із правоохоронцями по закінченню акції під стінами відомства.

"Процесуальні керівники зазначили, що готують клопотання про тимчасовий допуск на територію підприємства експертів для забору піску на аналіз та про арешт незаконно видобутих надр, які наразі зберігаються на земельній ділянці, яку ТОВ "Мостобуд" використовує на правах оренди. Клопотання передадуть на розгляд суду. І далі справа за служителями Феміди. Ми сподіваємось на справедливість рішення та незаангажованість суддів під час розгляду цієї справи. Засідання має відбутись уже цього тижня", зазначив керівник правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Раніше суд витребував матеріали кримінального провадження для вивчення.

Додамо, активісти "Стоп корупції" пікетували Вищу кваліфікаційну комісію суддів через поведінку двох суддів Дарницького району Києва у справі про нелегальний видобуток піску. Під час ухвалення рішень судді не беруть до уваги аргументи водної поліції та прокуратури, не повідомляють про дати судових засідань та не допускають до участі у засіданні представників громадськості. Деталі нагадав правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

"Судді Тамара Трусова та Віталій Даниленко порушили наступне :

  1. Не зазначили мотивів відхилення аргументів водної поліції та прокуратури в розгляді клопотань про арешт техніки й тимчасового доступу до території та майна "Мостобуду" для відібрання експертних зразків.
  2. Порушили засади гласності й відкритості судового процесу, оскільки виганяли представників "СтопКору" та не давали можливості бути присутніми на відкритому судовому засіданні, а також Даниленко взагалі не повідомляв дати розгляду.
  3. Поведінка, що підриває авторитет правосуддя, оскільки є підстави в сумніві непідкупності на користь "Мостобуду" та "Собі" через стійке внутрішнє переконання дати змогу працювати піщаним нелегалам ", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що "СтопКор" з цього приводу звернувся до голови Вищої ради правосуддя Бенедисюка зі скаргами на двох суддів Дарницького районного суду Києва під час розгляду та винесення рішень у справі про незаконний видобуток піску на Видубичах у Києві. У діяльності суддів Віталія Даниленка та Тамари Трусової вбачають заангажованість, непрофесійність та не виключають змови із нелегалами. Усі деталі голова правозахисного блоку проекту Ігор Бондарчук виклав у відповідній заяві.

Зазначимо, команда "Стоп корупції" разом із громадськими організаціями-однодумцями протягом місця добивається закриття нелегальної точки видобутку піску на Видубичах у Києві.

 

Інші новини

Коментарі