Перший пішов – в Івано-Франківську відкрився перший регіональний осередок проекту “Стоп Корупції”

Відтепер жителі Західної України зможуть оголосити повномасштабну боротьбу з корупціонерами у своєму регіоні.

На відкриття осередку до Івано-Франківська приїхала столична делегація досвідчених «антикорупціонерів". Члени команди познайомилися з новобранцями та поділилися напрацьованим досвідом ефективного протистояння проявам корупції різного рівня.

«Сьогодні для нас знаковий день. Наша команда підсилилася новими активними борцями та борчинями з Франківщини. Їх так само переповнює бажання здолати корупцію в своєму регіоні, - розповідає співзасновник проекту Богдан Хмельницький. - За півроку роботи команда «Стоп корупції» розробила та перевірила на практиці ефективність власної унікальної технології боротьби з проявами хабарництва. Ми готові ділитися досвідом та передавати свої напрацювання всім, хто хоче віддавати сили і час цій боротьбі".

Столичні правозахисники розповіли про структуру та механізм взаємодії всіх складових частин проекту «Стоп корупції» - від роботи колцентру, аналітиків, координаторів, правозахисників, юристів і журналістів. Та запевнили, що здійснюватимуть всебічну підтримку нового осередку з усіх структурних, організаційних і технологічних питань, а також питань інформаційної підтримки.

Новоспечені «антикорупціонери» вже підковані та мають досвід громадської діяльності в своєму регіоні. Бажання приєднатися до команди проекту пояснюють стійким переконанням, що для подолання корупції потрібне об’єднання зусиль.

«Корупція сьогодні охопила всю державну систему – від вищих ешелонів влади до клерків нижчої ланки. Усі втомилися від корумпованої системи державного управління. Правоохоронці не можуть і не хочуть долати корупцію і самі стали її частиною. Але люди сьогодні проявляють активну громадянську позицію. У нас виникло бажання щось змінити... Ми ставимо за мету брати участь у розробленні законодавчих ініціатив, співпрацювати з органами місцевого самоврядування. Бо розуміємо, що корупцію сьогодні породжує система. Наприклад, низький оклад чиновника змушує його брати хабар. Ми за підвищення зарплати і паралельно - відповідальності для держслужбовців", - розповідає голова Івано-Франківського осередку «Стоп корупції" Віталій Василюк.

«Ми спостерігали за роботою «Стоп корупції» і бачили, яку серйозну діяльність провадить організація, і вирішили приєднатися до цієї потужної сили. Тим паче, що центральний офіс готовий нас підтримувати у всіх наших діях», - доповнює колегу один з лідерів Івано-Франківського осередку Ігор Микитюк.

Колеги зазначають, що наразі західноукраїнський осередок проекту вже налічує два десятки активістів. До того ж, «Стоп корупції» співпрацюватиме із місцевими громадськими організаціями і благодійними фондами. А відтак матимуть серйозну підтримку.

Франківські колеги розповіли, що попереду ще офіційна реєстрація осередку та купа паперових нюансів. Однак попри труднощі вірять в ефективність і корисність цієї справи.

Офіс регіонального осередку "Стоп корупції" розміщений у середмісті Івано-Франківська, на вул. Грюнвальдській, 15/3а. Заяви та скарги на корупціонерів приймають на телефон гарячої лінії – 034(2 ) 705 – 763

Вітаємо, колеги! Витримки, сміливості, наснаги й успіхів!

4 2

7 6

Коментарі