Перешкоджання і тортури: про напад на журналістів «СтопКору» на філії «Нібулону» говорили на засіданні комітету ВР

З початку року зафіксовано 16 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, які потребують прицільної уваги: вибухи, підпали в офісах, побиття репортерів тощо. Один з найбільш гучних випадків цього року, який розглядали депутати на засіданні профільного комітету з питань свободи слова – це напад на журналістів «СтопКору».

Нагадаємо, інцидент стався на початку вересня в Миколаївській області. Тоді представники дочірнього підприємства «Лідієвське» понад 8 годин утримували нашу знімальну групу в заручниках.

«Які були вимоги нападників ? Аби віддали картки, і весь відеоряд який нам вдалось зняти», - згадує журналіст Христина Кришиха, - «Більше того, там приїхали три автівки патрульних і вони заблокували не лише нас, але і поліцейських. Тобто, 8 годин вони не відпускали мене абсолютно нікуди, вибачте, але вони не відпускали мене в туалет».

Адвокат, який захищає журналістку, заявив: кримінальна справа відкрита. Але! «Поліція, яка там на місці, не працює. Тобто немає жодних слідчих дій. Не викликають на допити і на покази. Слідчі дії не проводяться», - повідомив адвокат Богдан Хмельницький.

Тож, вислухавши всі обставини, депутати постановили наступне. Ольга Червакова, народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики запропонувала направити комітетське звернення до прокуратури і поліції, щоб вони, по-перше, взяли це під контроль, а, по-друге, проінформували комітет про те, що відбувається з цього приводу.

«Я попрошу генеральну прокуратуру теж взяти до уваги, з тим, щоб на місці відповідний процесуальний контроль теж відбувався щодо розслідування цієї справи», - зазначила Вікторія Сюмар, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Нардепи таку ініціативу підтримали одноголосно. Детальніше про це – у відео:

Коментарі