Перемога за будь-яку ціну: викрито мільярдну «піраміду» з підкупу виборців

Передвиборчі перегони в Україні наразі у самому розпалі, і тиждень, що минає, видався багатим на нові скандали стосовно електоральних порушень. Безперечно, топ-новиною, що прогриміла на всю Україну, став факт підкупу виборців на користь Юлії Тимошенко. Подробиці – у дайджесті «Стоп політичній корупції» від Алли Легези:

Відео, на якому чітко видно процес передачі грошей потенційним виборцям, як доказ порушення надіслали люди, які зателефонували на гарячу лінію проекту «Стоп політичній корупції».

«До нас звернулися безпосередньо громадяни із заявою про те, що вони мають факти підтвердження підкупу, і цей підкуп є в значних розмірах», - розповідає правозахисник, представник ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Схема підкупу виявилась дуже простою – виборцю пропонували винагороду у 250 грн до 31 березня та обіцяли ще стільки ж після проходження Юлії Тимошенко у другий тур. За приблизними підрахунками СБУ, загальні витрати на це складають не один мільярд гривень.
В ході розслідування з’ясувалося, що аналогічну схему застосовували у Київській, Херсонській, Харківській та частково Дніпропетровській областях.

Чи притягнуть винних до відповідальності та як навколо цього скандалу розвиватимуться події далі – «СтопКор» повідомить вже у наступних випусках. Щодня правоохоронці фіксують десятки повідомлень про порушення виборчого процесу. Усього з початку передвиборчої кампанії їх зафіксували вже понад півтори тисячі. Найбільша кількість порушень у столичному регіоні, а також у Дніпропетровській області та на Одещині. За результатами розгляду протоколів оштрафували всього кількох порушників.

«Стоп політичній корупції» продовжує слідкувати за виборчими перегонами, щоб запобігти новим порушенням.

Коментарі