“Переб’ємо труби і збудуємо новий водогін”: в епіцентрі скандалу у Поляні ПРАТ “Укрпрофоздоровниця”

Жителі Поляни готові перебити труби водогону Луг та збудувати нову систему водопостачання. Стара система належить ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», яка відмовляється передавати водогін у власність місцевої сільради. При цьому, як з‘ясували журналісти, оздоровниця перепродавала систему між своїми філіями, одна з яких збанкрутувала.

«Місцеві запевняють: водогін ремонтувався за рахунок селян та сільради. Якщо «Укпрофоздоровниця» не віддасть громаді водогін, вони просто переб'ють труби. Щоб ні у кого не було води. А потім збудують новий водогін і вже «Укпрофоздоровниця» буде сплачувати» за користування водою», передають активісти «Стоп корупції», які третій день перебувають у Поляні та з‘ясовують обставини справи.

Не передали у комунальну власність, потім продали, а згодом перепродали. Так у ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» розпорядились водогоном у Поляні на Закарпатті. У результаті перепродажів місцеві жителі та відпочивальники у санаторіях залишились без води. Про таку схему стало відомо активістам «Стоп корупції». Представники проекту уже поспілкувались з головою Полянської сільради. 

За словами голови Полянської селищної ради Івана Дрогобецького, у 95 році "Укрпрофоздоровниця" відповідно до закону про передачу житлового фонду у комунальну власність повинна була передати на баланс сільради 9 житлових будинків разом з інфраструктурою.

Житлові будинки передали, а водогін "Луг" - ні, оскільки він перебував на балансі "Закарпаткурортрембуду" (філія "Укрпрофоздоровниці"), що знаходився у стані банкрутства. 

З того часу до 2015 року жодних дій щодо передачі водогону селу не відбувалося. В 2015 році сталася аварійна ситуація, коли багатоквартирні житлові будинки та санаторії залишилися без води.

Коментарі