«Патріотика» vs «Екопарк»: чи бути забудові на Осокорках вирішить Містобудівна рада

Проект забудови південних Осокорків невдовзі презентують на містобудівній раді. Таке рішення ухвалили на спільній нараді у столичній мерії, де міський голова Києва Віталій Кличко особисто поспілкувався із представниками забудовника, активістами та керівниками профільних департаментів КМДА. На перемовинах представили всю документацію щодо законності будівництва.

«Місто Київ має будуватись, місто Київ росте і ця територія Дарниці була ще в радянські часи виділена як територія житлової забудови», - зауважив столичний міський голова.

Окрему увагу звернули на об’єкти соціальної інфраструктури – школи, дитячі садочки, місця для відпочинку та рекреаційні зони, які з’являться разом із новим житловим комплексом.

«Я переконаний в тому, що і буду вимагати від забудовника винести на розгляд містобудівельній раді проект забудови», - додав пан Кличко, - «Макет, який ми можемо подивитися, в якому можемо продискутувати плотність житла, присутність дитячих садків, шкіл, спортивних майданчиків, зелених зон, де ми будемо чітко бачити, в яких умовах живуть люди. Цей макет має бути презентований на Містобудівній раді однозначно, фахівці, експерти повинні дати оцінку».

До того ж нещодавно компанія-забудовник вкотре виграла суд за позовом громадської організації «Екопарк Осокорки». Цього разу активісти намагалися оскаржити зведення електростанції. Натомість суд визнав, що цей об’єкт необхідний для мешканців Лівого берега столиці і його будівництво цілком законне.

Нагадаємо, на Осокорках планується зведення нового житлового масиву «Патріотика на озерах» з допомогою залучених Банком “АРКАДА” від інвесторів коштів. Але на місці будівництва постійно виникають сутички, оскільки активісти Екопарку протестують проти буцімто знищення місця для відпочинку біля озера Небреж. Хоча забудовник навпаки – неодноразово надавав докази, що територія зможе бути прикладом для інших житлових комплексів.

«Це порушення діяльності забудовника, який має повністю всі документацію і ми, інвестори, чекаємо. Я вже багато років живу на зйомній квартирі, мені набридло платити комусь гроші, я хочу мати своє житло. Вони не йдуть на компроміс, вони просто хочуть заблокувати», - коментує пані Юлія, інвестор ЖК «Патріотика на озерах».

Тим часом так звані «екопарківці» й досі не можуть пояснити, за який кошт вони збираються займатися облаштуванням території біля озера Небреж.

Натомість забудовник вже вкотре довів, що територія навколо озера стане тільки кращою. Адже тут використовують екотехнології і стандарти «зеленого будівництва». Саме тому проект житлового комплексу представили як об’єкт, який в майбутньому мінімально впливатиме на довкілля.

А тим часом журналісти «СтопКору» і надалі стежитимуть за розвитком подій навколо будівництва. Усі подробиці у сюжеті:

Коментарі