Парубій заявив про безкомпромісну позицію України щодо освітнього закону

Андрій Парубій заявив, що "Закон про освіту", через який обурився ряд країн, Україна не змінить. Голова ВРУ зауважив, що деякі положення можна лише відстрочити, але не скасувати.

Новину передає "Преса України".

Голова Верховної Ради Андрій Парубій провів зустріч з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм. Сторони обговорили "Закон про освіту", який передбачає проведення навчального процесу в Україні виключно українською мовою. Це, як відомо, не сподобалось Угорщині та іншим сусіднім країнам української держави.

"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти сьому статтю закону "Про освіту". Сотні років Україна піддавалася русифікації, тому в питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти ні на які поступки", – наголосив спікер.

При цьому він додав, що деякі положення документа можливо відстрочити з метою надання можливості нацменшинам більше часу вивчити українську мову. За його словами, незнання української мови є дискримінацією українців.

Як повідомлялось раніше, Угорщина заявила, що допоки Україна не скасує реформу освіти, зокрема закон, який позбавляє права нацменшин на навчання їхньою рідною мовою, вона не отримає підтримки у питанні вступу у НАТО.

Коментарі