“Парамілітарні та екстремістські рухи – основна загроза чесним виборам президента України”, – Роман Бочкала

Основна загроза чесному, прозорому та мирному процесу волевиявлення на цьогорічних виборах президента України – це ті парамілітарні групи й екстремістські рухи, які взяли на себе відповідальність спостерігати за виборами. 

Таку позицію висловив координатор ГО "Стоп корупції" та співзасновник руху за чесні вибори "Стоп політичній корупції" Роман Бочкала. Про це журналіст заявив під час прес-конференції "Ризик зриву виборів: звідки надходять основні загрози" за ініціативи ГО "Український центр суспільного розвитку".

Основні ризики та загрози чесному виборчому процесу знаходяться всередині країни. Журналіст висловив занепокоєння, що члени комісій не мають достатньої кваліфікації для того, щоб давати оцінку ситуації, виявляти її та належним чином реагувати на дії представників парамілітарних й екстремістських рухів.

Так звані агенти Кремля, проросійські ЗМІ, на думку медійника, наразі не мають бажаного Путіним впливу на ситуацію в Україні.

"Я думаю, що проросійські видання зараз не мають такого впливу, як хотілося б Кремлю. Що стосується силового компонента, то наразі Росія не має розгалуженої мережі громадських активістів, псевдоактивістів, які б розгойдувати ситуацію в тому векторі, який був би вигідний керівництву РФ. Якщо вони захочуть вивести на вулиці 10 000 людей, двадцять, вони просто не зможуть цього зробити. Тому я б більше орієнтувався на внутрішні ризики", – зазначив Роман Бочкала.

Журналіст додав, що ГО "Стоп корупції" вийшла з ініціативою створити проект "Стоп політичній корупції". У команді працюють активісти з 52 офісів в усіх областях країни. Представники руху будуть контролювати можливі порушення та спостерігатимуть за виборами.

"Ми контролюватимемо виборчий процес, також маємо спостерігачів на цих виборах. В день виборів ми також будемо активно брати участь в моніторингу порушень. Насправді передвиборча компанія, те, що ми фіксуємо, це стандартні порушення. Йдеться про досить низький рівень професійності членів ДВК. Мені б хотілося, щоб рівень їхньої підготовки був значно вищим. Відбуваються голосування без розгляду питання, не всі дільниці забезпечені технічними можливостями.

Що стосується підкупу – це теж, на жаль, фіксується. Але ми зараз дуже багато про це говоримо і це стало справді політичною риторикою певних кандидатів", – додав Роман Бочкала.

Коментарі