Отримають по шапці: за справу піщаних браконьєрів з Київщини взялися столичні копи

Не розслідують у ГУ НП Броварського району, то візьмуться за справу у столичному управлінні. Так хід розслідування справи піщаних браконьєрів із Зазим’я на Київщині прокоментував начальник слідчого відділу ГУ НП Подільського району.

Водій вантажівки, яка возила крадений пісок з точки на київський завод без документів, отримає адміністративне стягнення.

«Стосовно самого ж піску пояснили, що справою повинно займатися територіальне управління поліції, тобто Броварське. Перевірити ж діяльність ЖБК та самої точки нелегального видобутку піску поліція Подільського РВП не може, оскільки не має на це повноважень.

Порекомендували звернутися до Департаменту захисту економіки Київської області та до податкової поліції, оскільки може бути ухиляння від сплати податків та мита.

При нас був здійснений дзвінок до заступника начальника слідчого відділу Київської області, йому була роз’яснена ситуація, його ця тема зацікавила.

Також ми зауважили, що у поліції та прокуратурі Броварського району, залишаються бездіяльними, із розслідуванням справи зволікають», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Додамо, що раніше керівника прокуратури Броварського району Київської області Андрія Котяша звільнили з посади. Таке рішення ухвалила рада прокурорів. За даними «СтопКору», правоохоронець пов’язаний з діяльністю піщаної мафії у селі Зазим’я. Екс-прокурор у цивільних відносинах зі своєю підлеглою Каріною Кадировою, дочкою куратора нелегальної точки видобутку – Артура Кадирова. За словами місцевих жителів, Котяш проживає спільно з Кадировою. Каріна Кадирова продовжує працювати у відомстві.

У прокуратурі наразі проводять службове розслідування щодо її причетності до бізнесу батька.

Активісти «Стоп корупції» готують звернення до НАЗК через явний конфлікт інтересів у діяльності працівниці прокуратури Броварського району Каріни Кадирової.

З 6 серпня у відомстві нова очільниця. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції» під час візиту у прокуратуру.

Точку у Зазим’ї активісти виявили місяць тому. За даними борців з браконьєрами, на об’єкті намивають надра у промислових масштабах та тут же реалізують за готівку. При цьому жодних дозволів на роботу бізнесмени не мають і не сплачують податків до бюджету району. Окрім цього, за інформацією активістів проекту, спокійну роботу точки «кришує» сама очільниця сільради Зазим’я, які отримує «відкати» у 100 тисяч гривень на місяць.

Коментарі