Особи, які можуть бути причетні до нападу на активістів “Стоп корупції” у Чернівцях, почали чинити тиск на організацію

Члени ВГО «Ніхто крім нас» на чолі із Юрієм Ковальцем, який позиціонує себе як військовий ветеран, спільно з низкою громадських організацій провели акцію проти діяльності ГО «Стоп корупції» на Буковині. Так звані активісти безпідставно критикують діяльність представників проекту, звинувачують у неіснуючих злочинах та поширюють серед громадян дезінформацію про роботу антикорупціонерів.

Про це йдеться на сторінці у соцмережі одного з організаторів так званої акції.

«Зокрема, серію жорстоких нападів на голову осередку «Стоп корупції» Миколу Петіченка та його соратника Валерія Аіріні, наклепники вважають «самопобиттям». Також організатори так званої акції провели «робочі зустрічі» з представниками місцевої поліції, прокуратури та СБУ. До слова, за даними журналістів та активістів «СтопКору», топ-посадовці саме з цих правоохоронних органів регіону можуть бути причетними до нападів на Миколу Петіченка та Валерія Аіріні.

Про це свідчить низка фактів, про які жертви нападів уже повідомили правоохоронні органи. Ми закликаємо так звані громадські організації своїми необґрунтованими заявами на паплюжити чесне ім’я та ділову репутацію представників «Стоп корупції», а будь-які звинувачення підкріплювати виключно перевіреними фактами. Також ми наполягаємо на припиненні поширенні дезінформації про діяльність нашої команди», – зазначили у «Стоп корупції».

Нагадаємо, 9 березня двоє молодиків напали на голову чернівецького представництва «Стоп корупції» у центрі міста. У цей момент наш колега виходив з магазину, а нападники вискочили з машини і почали бити активіста молотком. Спритники мітили у скроню. Подробиці розповів координатор проекту Роман Бочкала.

«Скоєно напад на координатора проекту у Чернівецькій області Миколу Петіченка. Хоча це м'яко сказано. Схоже на замах на життя. Били молотком по голові. Мітили у скроню. Зовсім трохи промазали. Це відбулось напередодні в центрі Чернівців, нападників було двоє. Микола банально вийшов з магазину. Тварюки вискочили за машини. Почали бити і потім втекли у невідому напрямку.

Наразі Микола у лікарні. Руки й ноги перебиті. Інцидент пов'язує з громадською діяльністю. Кілька місяців тому зламали електронну скриньку Миколи Петіченка. З пошти видалити документи та фото, які компрометувати першого заступника прокурора області Мустецу.

Також Микола активно співпрацює з DNA румунським НАБУ у сфері боротьби з контрабандою лісу та цигарок. Жирна тінь падає на голову митниці Чернівецької області Салогора. Список ворогів великий і його можна продовжувати. І водночас вони заодно – рука руку миє. Разом бухають та паряться у лазні. А два дні тому скоїли напад на друга та соратника Миколи по «СтопКору» Валерія Аіріні. Це виклик не лише нашій громадській організації, а й усій журналістській спільноті. Усім громадським активістам.

Якщо ти берешся за корупційні розслідування, знай – у тебе немає захисту. Тебе можуть забити молотком, спалити твоє авто. Тебе можуть вбити. І завтра ніхто не піде у відставку, як у Словаччині. Ніхто навіть не вибачиться. В усьому вбачатимуть «руку Кремля» або саму жертву оголосять російським агентом. От такі безрадісні справи. Оголошую безстроковий протест, допоки винні не зазнають покарання. Хто готовий підтримати, плюсуйте або пишіть в особисті повідомлення», – написав координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала на своєму Фейсбуці.

Нагадаємо, голова чернівецького осередку «Стоп корупції» Микола Петіченко отримав травму голову та численні забої у результаті нападу невідомих. На активіста з молотком накинулись двоє зловмисників. Наразі Микола Петіченко з травмами перебуває у лікарні.

«Це вже другий напад на представників «Стоп корупції» у Чернівцях за останні два дні. 7 березня четверо осіб з арматурою накинулись на Валерія Аіріні. Тепер зловмисники здійснили напад на голову представництва "Стоп корупції" на Буковині – Миколу Петіченка. Ми пов'язуємо ці спроби жорстокої та кривавої розправи над нашими колегами з їхньою професійною діяльністю та серією їхніх резонансних розслідувань проти корупційних схем у місцевій прокуратурі та митниці», – зазначили у «Стоп корупції».

Додамо, після нападу на активіста чернівецького осередку «Стоп корупції» Валерія Аіріні поліція відкрила провадження за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України (Умисне легке тілесне ушкодження). Про це представникам осередку повідомили у відділі комунікації поліції в Чернівецькій області.

Зазначимо, на активіста «Стоп корупції» Валерія Аіріні 7 березня напали невідомі особи. Четверо чоловіків жорстоко побили нашого колегу біля під’їзду його будинку.

«У той момент, коли Валерій Аіріні виходив з дому, на нього накинулись спритники з арматурою. Наразі чоловік уже прийшов до тями й перебуває у лікарні. Ми з’ясовуємо усі обставини нападу. Але пов’язуємо цю криваву розправу виключно з професійною діяльністю Валерія. Останнім часом він як громадський активіст та журналіст почав проводити низку розслідувань щодо корупційної діяльності правоохоронців регіону. Ідеться про прокуратуру та митницю. Ми більш ніж упевнені, що нашого колегу замовили місцеві правоохоронці-корупціонери, а напад здійснили їхні поплічники», – розповів голова чернівецького осередку «Стоп корупції» Микола Петіченко.

Додамо, зловмисники під час нападу на активіста чернівецького осередку «Стоп корупції» Валерія Аіріні передали «вітання від Ігоря Васильовича». Саме так звати очільника першого заступника прокурора Чернівецької області Мустецу. Про це повідомив голова місцевого осередку «Стоп корупції» Микола Петіченко.

«Ми з Валерієм якраз готувались до прес-конференції, на якій хотіли озвучити журналістам усі факти корупції, які нам у ході розслідувань вдалось викрити у прокуратурі та митниці. У злочинних схемах фігурують прізвища перших осіб відомств. І сьогодні ми якраз обдзвонювали та запрошували представників ЗМІ на прес-конференцію з цього приводу», – розповів Микола Петіченко.

"За нашими заявами суди порушили кримінальні провадження проти деяких місцевих чиновників. Ми надали багато фактів, що стосуються розкрадань бюджетних коштів, контрабанди лісу, інших товарів", – зазначив Аіріні.

Коментарі