Особа, яку судом визнали корупціонеркою, буде вирішувати, хто у Марганці керуватиме школами

22.08.2018 16:30

Активісти з Марганця, що на Дніпропетровщині, б’ють на сполох. До складу комісії, яка має відбирати керівників закладів освіти, увійшла Бистра Альона Вікторівна, яку у липні 2018 року постановою Марганецького міського суду Дніпропетровської області визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме подала декларацію за 2017 рік з порушенням встановлених законом строків. Зазначимо, що суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Окрім цього факту, активісти також вбачають порушення законодавства України при формуванні комісій, до керівного складу яких увійшли по 5 представників засновника – Марганецької міської ради. У той час, як представники громадськості, трудових колективів та батьківських комітетів виявились у меншості, що, на думку активістів, порушує рівноправність та прозорість роботи.

Тому Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» звернувся до суду з вимогою визнати незаконним проведення цих «конкурсів» та зобов’язати відділ освіти Марганецької міської ради провести конкурс з дотриманням чинного законодавства. Зазначимо, Марганецький осередок ГО «Стоп корупції» й раніше неодноразово звертався до начальника відділу освіти Марганецької міської ради В.В. Кострикіної стосовно приведення документів у відповідність до чинного законодавства України.

«В нашому місті ходять чутки, що влада залякує директорів шкіл тим, що їх звільнять з посади. Можемо запевнити, якщо таке беззаконня станеться, то ми готові захищати їхні права і надавати юридичні консультації, підтримку та іншу дозволену законодавством України допомогу у захисті керівників шкіл та їхніх прав й притягнення до відповідальності посадових осіб Марганецької міської ради» – заявили керівники осередку.

Також нагадаємо, що у січні 2018 р. була незаконно звільнена, директор ЗОШ №3 м. Марганця Куржанова Н.І., на яку до цього здійснювався тиск з боку місцевої влади. Поки тягнулись судові справи, Марганецька міська рада провела конкурс і на її місце був обраний новий керівник цього навчального закладу. Але боротьба за справедливість триває – наголошують активісти.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X