Осінні призовники можуть стикнутись з кримінальною відповідальністю

В Україні ще триватиме осіння призовна кампанія. Охочих уникнути служби в армії попередили про суворе покарання.

Новину повідомляє "Преса України".

Служити у Збройних силах України цієї осені "запросять" 10 460 українців. Йдеться про чоловіків віком від 20-27 років. А саме про призовників, які не мають права на відстрочку, судимість чи проблеми зі здоров'ям. Крім того, юнаки 18-19 років теж можуть приєднатись до лав солдатів, однак за власною згодою.

Як відомо, осінній призов стартував 5 жовтня та завершиться 30 листопада. Власники дипломів про вищу освіту служитимуть 12 місяців. Тим часом чоловіки без вищої освіти служитимуть 18 місяців.

Найбільше повісток вручать жителям Дніпропетровської та Харківської областей – 980 та 700, відповідно. У Луганській області очікують набрати 170 призовників, а Закарпатській – 155. За попередніми даними, військових строкової служби не залучатимуть до АТО. Так, 36300 осіб служитимуть у ЗСУ, 3500 – у Нацгвардії, 600 – у Державній спеціальній службі транспорту.

Призовники отримають від держави одноразову допомогу у розмірі 3293 грн. Варто зазначити, що ухильники від строкової служби можуть стикнутись з покаранням – 3 роки позбавлення волі умовно. Однак суд приймає такі рішення лише в рамках Кримінально-процесуального кодексу.

Коментарі