Ось до чого призводить корупція: Гатне на межі знищення

Правозахисники «Стоп Корупції» виїхали до Гатного на прохання місцевих жителів. Люди занепокоєні через руйнацію дренажних систем та забрудненням ґрунтових вод. Мальовниче село фактично перетворюється на відстійник. Окрім того, бідкаються селяни, за кілька років будинки можуть «поплисти», а вода в криницях стане отруйною.

«Місцеві активісти кілька років борються з руйнацією дренажу і дерибаном землі. Селяни з'ясували, що 340-380 гектарів землі водного фонду чиновники роздерибанили під забудову. Просто по меліоративному каналу! Забудова відбувається без узгодженого Генплану. А це прямо вказує на корупційну складову», - зазначає правозахисник проекту "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Прилегле до Києва село Гатне побудоване на дренажних системах через високий рівень ґрунтових вод. На сотнях гектарів сільської землі, відведеної за Генпланом під ведення домашнього господарства, зростають багатоповерхівки.

Місцеві бідкаються: через відсутність системи каналізації, всі забруднені води потраплятимуть до місцевих водойм, перетворюючи їх на відстійник. Стоки забруднюють р. Сіверка, що впадає у Дніпро.

«Стоп корупції» береться з'ясувати деталі ситуації. Юристи вивчають документацію та висновки експертів, а журналісти та правозахисники допомагатимуть активістам Гатного боротися за збереження села.

2 3 4 6

Коментарі