Організатори Євробачення прокоментували скандал навколо російської учасниці

Україна має повне право заборонити в'їзд на свою територію російській виконавиці Юлії Самойловій, яка була обрана учасницею від РФ для Євробачення-2017. Про це заявили організатором конкурсу.

Як заявив виконавчий директор Євробачення Йон Ола Санд, рішення про заборону в'їзду Самойлової повинна приймати українська влада.

"Ми повністю поважаємо і розуміємо закони України, але з боку Європейського мовної спілки (ЄМС) у нас немає ніяких заперечень до російської делегації й не бачимо порушень з їх боку. Ми хочемо, щоб всі країни брали участь, але це рішення української влади, і ми будемо його поважати", – сказав Йон Ола Санд.

Він також зазначив, що розраховує на оптимальне вирішення цього питання.

Самойлова виступала в окупованому Криму 27 червня 2015 року на гала-концерті фестивалю Світ спорту і добра. Вона дала концерт разом з іншими російськими співаками – Олегом Газмановим і Лолітою.

Співачка не має права на в'їзд на територію України, оскільки вона порушила постанову Кабінету міністрів України №367 від 4 червня 2015 року, згідно з якою іноземці повинні мати спеціальний дозвіл для в'їзду на територію Криму.

Сама співачка заявила, що не думає про можливі проблеми з в'їздом в Україну.

У той же час, за словами члена колегії МВС Антона Геращенка, Україна може дозволити Юлії Самойловій приїхати в Київ для участі у Євробаченні, але за відвідування Криму їй доведеться відповісти згідно з українським законодавством.

Нагадаємо, Росію на музичному конкурсі "Євробачення" в Києві буде представляти співачка Юлія Самойлова. Про це за підсумками відбору повідомив "Перший канал".

Коментарі