Оприлюднено закон про реінтеграцію Донбасу

В Україні офіційно оприлюднено текст закону про реінтеграцію Донбасу. Стало відомо про раніше неозвучені положення документу та те, коли він остаточно набере чинності.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 23 лютого, було опубліковано закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях". Повний текст документу вперше опублікувало парламентське видання "Голос України".

Підписаний 20 лютого закон визначає Росію країною-агресором, а її дії на території української держави – незаконними. Крім того, території Донецької та Луганської областей визнано тимчасово окупованими. У документі також вказана дата початку окупації Криму.

Стало відомо, що межі та райони, які матимуть статус тимчасово окупованими, визначить президент. В межах окупованих територій діє особливий порядок забезпечення прав і свобод цивільного населення.

Факт відсутності російських збройних формувань на Донбасі встановлюватиме міністр оборони України та міністр внутрішніх справ України. Після чого відповідне подання буде направлене президенту. Стратегічне керівництво українськими силами, залученим до оборони країни, здійснюватиме Генштаб, а в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил, якого призначить президент.

Як відомо, закон набере чинності наступного дня після публікації, тобто 24 лютого.

Коментарі