Оголошено вбивство: в Україні працює кілерська індустрія

22.05.2019 17:14

«Рука Кремля» чи банальна розправа? За останні 5 років жертвами замовних вбивств в Україні стали не тільки «незручні» журналісти та активісти, а кількість убитих катастрофічно зросла. Більшість цих злочинів і досі не розкрита: не названо імен ані замовників, ані виконавців. Як у країні діє індустрія замовних вбивств ті чи можна запобігти скоєнню злочину – дізнавався журналіст «СтопКору» Кирил Вольний.

Днями в соціальних мережах з’явилась шокуюча інформація. Правозахисник Дмитро Татішвілі заявив, що до нього у Фейсбук звернулась людина та повідомила, що стала випадковим свідком того, як ймовірний замовник та виконавець обговорювали організацію замовного вбивства.

Справжній детектив, чи не так? Команда «СтопКору» вирішила уважніше розібратись у цій історії. Нашим журналістам вдалося особисто поспілкуватись з Дмитром Татішвілі та дізнатися ексклюзивні подробиці цієї справи.

«6-8 квітня до мене в друзі в Фейсбук звернувся якийсь Роман Потебенько. За його словами, в ресторані готелю «Салют» він почув розмову двох людей. Один, передаючи другому конверт, сказав «Ці тварюки повинні здохнути», а той, хто отримував конверт, відповів: як і домовлялися, після виборів все буде зроблено», - розповів Дмитро.

За словами свідка, події відбувались тут, в ресторані готелю. Почувши, про що розмовляють двоє за сусіднім столиком, випадковий свідок зумів непомітно сфотографувати цих людей.

На цих світлинах, за словами інсайдера, зафіксовано спілкування ймовірних замовника та виконавця вбивства. А пізніше сам інсайдер зміг ідентифікувати цих чоловіків.

Як повідомив пан Татішвілі, одним з них виявився колишній депутат Київради Віктор Гринюк, член партії «Спортивний Київ» та дівер Леоніда Черновецького. Інший – Володимир Відіш, колишній працівник департаменту соцполітики КМДА, який зараз, ймовірно, працює у Службі безпеки України.

Інформація про можливу участь в організації злочину співробітника СБУ шокує. Та за словами фахівців, саме такі люди ідеально підходять на «роль» кілера: «Штурмовику легше піти на кров, тому що він на це заточений. Якщо ми говоримо про професійних кілерів, то це вихідці з МВС або з СБУ. І не думайте що в цьому Україна унікальна – скрізь так», - зауважив військовий експерт Юрій Колесніков.

Чи справді Володимир Відіш, який може бути ймовірним виконавцем злочину, працює чи працював в органах Служби безпеки України? Це питання у запиті «СтопКор» адресував до СБУ, та на відповідь чекаємо й досі.

Десятки таких же до правоохоронців направив і Дмитро Татішвілі . Та поки безрезультатно. Натомість питання «проти кого планувався ймовірний злочин?» поки відкрите. Свідок розмови, напевно, турбуючись про власну безпеку, чекає підтримки правозахисників і реакції правоохоронців та обіцяє повідомити нові деталі.

Ми будемо тримати на контролі розвиток цієї історії. А про нові ексклюзивні подробиці цієї справи читайте у блозі Кирила Вольного та дивіться у наступних випусках «СтопКору».

Коментарі