Одним місцем на двох стільцях: на Донеччині спостерігач водночас є членом виборчкому

Найбрудніші за весь час незалежності – так експерти характеризують цьогорічні вибори Президента. До дня голосування ще чотири тижні. А вже зафіксовано понад дві тисячі порушень виборчого законодавства! Наш проект «Стоп політичній корупції» продовжує фіксувати повідомлення про численні випадки підкупу голосів та махінацій на майбутніх виборчих дільницях.

Почнемо з Донецької області: «На Донеччині відкрилась окружна виборча комісія №47 у місті Слов'янськ. Ми як спостерігачі від громадської організації «Стоп корупції» моніторимо, як вона працює. З перших засідань ми побачили, що певний пан в принципі керує цією виборчою комісією, втручається в діяльність виборчої комісії», - повідомив керівник відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» на Донеччині Володимир Рибалкін.

Пана, про якого йде мова, звуть Микола Чернічкін. Вже у перший день роботи окружної комісії він коментує ледь не кожне питання.

«На другому засіданні цей пан і ще п’ятеро його осіб з громадської організації «Досвід» зареєструвались як офіційні спостерігачі. На третьому засіданні зареєструвались ми як громадська організація «Стоп корупції». Але 26 лютого 2019 року Центральна виборча комісія своєю постановою зробила цього пана Чернічкіна членом комісії, і на даний час він є офіційним спостерігачем і членом комісії ОВК №47», - додає пан Рибалікн.

Уявіть собі: особа, що спостерігатиме за прозорістю роботи виборчої комісії, сама ж стала її членом! Таке сумісництво прямо суперечить закону «Про вибори президента України». Тож «СтопКор» звернувся до суду з вимогою про скасування цієї постанови.

Подробиці цієї кричущої ситуації – у репортажі Марії Гураль:

Коментарі