Одні крадуть, інші купують: хто наживається на незаконному видобутку піску у Зазим’ї

Точка незаконного видобутку у селі Зазим‘я на Київщині знову працює. На об‘єкті проводять видобуток і продають надра. На місці зафіксували дві вантажівки, які вивозили пісок з області на підприємства у Києві. Про це свідчать дані громадського моніторингу активістів «Стоп корупції». Представники проекту уже викликали на місце розкрадання природних надр поліцію.

Зазначимо, що точку у Зазим’ї активісти виявили місяць тому. За даними борців із браконьєрами, на об’єкті намивають надра у промислових масштабах та тут же реалізують за готівку. При цьому жодних дозволів на роботу бізнесмени не мають і не сплачують жодних податків до бюджету району. Окрім цього, за інформацією активістів проекту, спокійну роботу точки «кришує» сама очільниця сільради Зазим’я, які отримує «відкати» у 100 тисяч гривень на місяць.

У ході розслідування «СтопКор» дізнався, що керівника прокуратури Броварського району Київської області Андрія Котяша звільнили з посади. Таке рішення ухвалила рада прокурорів. За інформацією «СтопКору», правоохоронець пов‘язаний із діяльністю піщної мафії у селі Зазим‘я у районі. Екс-прокурор у цивільних відносинах зі своєю підлеглою Каріною Кадировою, дочкою куратора нелегальної точки видобутку - Артура Кадирова. Сама За словами місцевих жителів, Котяш проживає спільно із Кадировою. Каріна Кадирова продовжує працювати у відомстві.

У прокуратурі наразі проводять службове розслідування щодо її причетності до бізнесу батька. Активісти «Стоп корупції» підготували звернення до НАЗК через явний конфлікт інтересів у дільності прокурорки прокуратури Броварського району Каріни Кадирової

З 6 серпня у відомстві нова очільниця. Про це стало відомо активістам «Стоп корупції» під час візиту у прокуратуру.

Борці з піщаними браконьєрами поспілкувалися з виконувачкою обов’язків керівника прокуратури. Жінка зазначила, що не має жодного відношення до піщаного бізнесу і її пріоритетне завдання – розібратися з нелегальним бізнесом. «Виконувачка обов’язків керівника прокуратури району зазначила, що готова співпрацювати із активістами для боротьби з піщаною мафією», – додали у «СтопКорі».

Коментарі