Обшук з ризиком для життя: у Жулянах дії правоохоронців ледь не спричинили масштабну аварію

У червні Міжнародний аеропорт Київ ледь не став місцем жахливої трагедії, що призвела б до загибелі понад сотні людей. Причиною подій стали дії з боку працівників НАБУ: у розпал робочого дня правоохоронці заблокували адміністрацію аеропорту та протягом дев’ятнадцяти годин утримували без засобів зв'язку співробітників. Знімальна група «СтопКору» поспілкувалася з безпосередніми учасниками інциденту. 

Отже, спробуємо відновити хроніку подій. 14 червня, 10-та ранку. До адміністративних будівель аеропорту знайшли люди у цивільному у супроводі озброєних силовиків, і, за словами співробітників, – розпочали обшуки.

«Не назвались, не пред'явили жодну постанову суду, почали обшукувати тумбочки», – згадує в.о. начальника центральної диспетчерської аеропорту Жуляни Юлія Шепіла, - «Центральна диспетчерська здійснює координацію наземного обслуговування; природно, потрібна зосередженість – рації, телефони… Працювати, коли в приміщенні семеро осіб задають питання, галасують – це було дуже-дуже складно. Обшук тривав близько двох годин. Вилучили документи, не склавши протоколу переліку, що вилучили – просто забрали і пішли». 

14 червня, 20:40. Рейс номер 4406 Анталія-Київ заходить на посадку. Завдання ускладнюють погані метеоумови: гроза, злива, вітер.

Інколи за таких умов аеропорти закривають, аби зайвий раз не ризикувати життям пасажирів. Але це рішення може ухвалити винятково керівництво. Проте ті, хто мав право це зробити, на той момент вже майже 11 годин були заблоковані детективами НАБУ.

З 4 тоннами авіапалива у баках лайнер безконтрольно мчить полем. Пілоти змогли зупинити літак аж за 123 метри! Тільки дивом на його шляху не трапилося якогось об’єкта. Це б неминуче призвело до трагедії. Ексклюзивні кадри, відзняті пасажиром літака – у новому сюжеті «Стоп Корупції»: 

Коментарі