Новонароджені в зоні АТО автоматично отримуватимуть українське громадянство

Кабмін дав добро на реєстрацію новонароджених в зоні АТО дітей. Так, вони матимуть українське громадянство. Ба більше, за цим процесом стежитимуть міжнародні організації.

Новину передає "Преса України".

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів, як проводитиметься реєстрація дітей, які народилися в зоні АТО. За його словами, Кабмін вирішив ввести механізм реєстрації, згідно з яким діти матимуть українське громадянство. Навіть більше, факт народження встановлюватиме українська комісія, яку координуватимуть міжнародні організації.

"Є судовий порядок, але адміністративного не було, а тепер такий механізм передбачено ... Ми хотіли добитися, щоб громадяни України, які народилися там, мали відповідний зв'язок зі своєю державою, та разом з тим ми не хотіли легітимізувати так звані "органи влади", які там нібито існують, які видають якісь "документи", – пояснив Черниш.

Він також зауважив, що допомагатимуть українській комісії представники Міжнародного комітету Червоного хреста або ООН. Як повідомлялось раніше, так звана влада "ДНР" закликала людей, які знаходяться в зоні кризової ситуації, швидше здати свої українські паспорти та отримати "ДНРівські".Таким чином російські найманці хочуть спростити процес вербування людей у ряди бойовиків.

Коментарі