Новий випуск програми журналістських розслідувань “СтопКор” уже в ефірі

http://www.youtube.com/watch?v=hGMkdmE8Ric

Цього разу журналісти розкрили корупції схеми у зброярській сфері.

Журналіст проекту Олександр Мамай через оголошення в інтернеті натрапив на посередника, який може оформити липовий дозвіл на зброю. Розцінки на володіння травматичним пістолетом - п'ять тисяч гривень. Щоб обійти закон, на вибір ділки пропонують оформити нашого колегу як псевдожурналіста, працівника одного з охоронних холдингів або представника громадської організації. Від клієнта просять лише два документи - копію паспорта та ідентифікаційного коду. На все про все - два тижні і зброя на руках. А от "вирішує питання" помічник в оформленні липових дозволів через Печерський райвідділок МВС. Ба більше - під час розслідування Олександр Мамай довідався, що дозвіл на автомат Калашникова в Україні теж не проблема. І це попри те, що автоматична зброя забороненя для цивільних. Однак і тут махінатори знайшли вихід - пропонують брати карабін, зроблений на базі автомата Калашникова, який стріляє одиночними. В народі ця зболя більш відома як "сайга". Дозвіл на неї охочим стане мінімум у сім тисяч гривень. І тут теж доведеться "віддячити кому треба".

У Вишневому поліграфічна фірма стала полем бою збройного протистояння. Баталії навколо компанії "Триада-принт" тривають уже кілька років: співзасновники не можуть поділити між собою дороге обладнання і визначитися, як розрахуватись за нього з кредиторами. Та за останній місяць конфлікт на стадії загострення. Рейдери зі зброєю налетіли на приміщення, у заручники захопили охоронців та працівників фірми. А провів на об'єкт захопників слідчий районного відділку міліції. Правоохоронцям вдалося локалізувати напругу, роззброїти нападників та визволити бранців. Боротьба точиться кілька років, кредитори через так званих тітушок намагаються заволодіти обладнанням вартістю у сім мільйонів євро. Сама сума заборгованості за кредитом, за словами власників, два мільйони. Найманці готові вибивати цінності, журналісти проекту проекту навіть вдалися до експерименту і домовилися з тітушками про співпрацю. Запропонували охороняти незаконне вивезення лісу, ті радо погодилися. Ані правоохоронці, ані суди не можуть врегулювати цей безлад у Вишневому, діють закони дев'яностих.

В Іванківському районі під виглядом санітарного вирубування масово винищують ліси - здорову деревину пускають на продаж. Журналісти "СтопКору" напали на слід хвацьких лісничих в Іванківському районі. Ця територія наближена до зони відчуження - Чорнобиля і в районі під виглядом так званої санітарного вирубування спилюють гектари здорового лісу. Деревину віддають на продаж, на сировині заробляють мільйони. Журналістка "СтопКору" Вікторія Носач вдалася до експерименту і представилася потенційною замовницею деревини. Робітники "клієнтку" направили до так званого агента з продажу - родича керівника сусіднього Оливського лісництва Сергія Маценка. Коли на місце винищення лісового фонду знімальна група викликала поліцію, хвацьких ділок розмахував перед правоохоронцями копією незрозумілого документа. Цим документом агент прикривав свою злочинну діяльність. За паперами, майже два гектари лісу оцінили у понад вісім тисяч гривень і вирубують його як сухостій. І така ситуація в кожному другому заказнику та заповідному урочищі на Київщині. На лісовому фонді заробляють мільйони, а сліди своіх злочинів ховають за навмисними підпалами і псевдо лісовими пожежами.

В анімаційній рубриці "Схематично" автори на прикладі родини Потерпіленків показали, як приватні інвестори і бізнесмени монополізують роботу розважальних закладів у місті. Потерпіленки хотіли віддати дітей на розвивальні гуртки і спортивні секції, однак по сусідству з ними був лише приватний центр з високими цінами. Пізніше в районі звели державний центр, однак він простоював. А все через те, що один з інвесторів будівництва - власник приватного клубу. Він в інтересах свого бізнесу і блокував початок роботи центру.

Коментарі