Нові побори від ДФС – “СтопКор” розкрив схеми

Податківці виїжджають на перевірки без попереджень, підстав та постанов. Законний бізнес намагаються «пресувати» та вимагати «данину». Про такі випадки «перевірок» підприємців у столиці від ДФС повідомив головний правозахисник «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

У ході прес-конференції, на якій активісти закликали керівництво уряду провести реальну реформу Фіскальної служби та показати результати боротьби з контрабандою, активіст розповів про реальний приклад зі столичною автомийкою.

«Мене здивувала ситуація, що сталася менш ніж місяць тому, коли на гарячу лінію проекту зателефонували люди й кажуть: приїхало четверо податківців до нас на автомийку, заявили, що ми працюємо незаконно. Їм показали документи. Зі свого боку податківці візит нічим не аргументували. Склалося враження, що вони вже почали «продавати квитки» на автомийках», – зазначив активіст.

Згодом антикорупціонери з’ясували, що співробітники ДФС виїхали на автомийку без направлення чи листа, без постанови, а також не було складено жодного протоколу.

Активісти звернулись до ДФС України та Києва з вимогою покарати співробітників, які вирішили підзаробити шляхом тиску на бізнес.

«Такі ситуації непоодинокі, вони відбуваються по всій Україні й не лише з автомийками, але, як мені здається, навіть з більш дрібним бізнесом», – додав правозахисник.

Коментарі