Низку столичних депутатів підозрюють у рейдерстві та корупції – інвестори «Патріотики на озерах» звернулись до НАБУ

Сьогодні, 28 січня, інвестори житлового комплексу "Патріотика на озерах" провели мирну акцію протесту під будівлею Національного антикорупційного бюро. Вони підозрюють низку столичних депутатів у рейдерстві та корупції, відповідні факти вже виклали у своєму зверненні до НАБУ – передає з місця події журналіст Артем Поліковський.

"Близько 450 інвесторів з різних регіонів держави вже вклали свої кошти в будівництво та чекають на свої квартири, але злочинні дії деяких осіб, зокрема й посадових, можуть зруйнувати всі надії людей на власне житло", – йдеться у заяві – "Натомість  депутати Київської міської ради на засіданнях земельної комісії розглядають питання розірвання угод про оренду земельних ділянок для забудови об’єктами житлового і соціально-побутового призначення у ж/м Осокорки-Центральні (1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайону) у Дарницькому районі м. Києва, посилаючись на вигаданий борг забудовника перед орендодавцем, що, на нашу думку, є замовним питанням та рейдерським захопленням".

Для підтвердження своєї думки інвестори наводять наступні факти:

"Підтвердженням тому є також всі активні дії громадської організації "Екопарк Осокорки", яка погрожує інвесторам, перешкоджає будівництву, знищує майно забудовника та фінансується зацікавленими в привласненні цієї земельної ділянки особами. За цими фактами Дарницьким УП внесено відповідні відомості до ЄРДР та зареєстровані кримінальні провадження № 120181-6656 за ч. 2 ст. 296 КК України, № 120181-6662 за ч. 2 ст. 194 КК України та № 120181-6666 за ч.2 ст. 345 КК України. Крім того, громадською організацією "Екопарк Осокорки" ініціюється винесення на розгляд Київської міської ради питання щодо розірвання договорів оренди земельних ділянок, укладених між Київською міською радою та ТОВ "Контактбудсервіс".

Зокрема, обурення інвесторів викликає той факт, що на сьогодні чинною є ухвала Господарського суду м. Києва від 25.05.2018 року по справі № 910/2902/18, за заявою ТОВ "НМТ Інвестментс" до ТОВ "Контактбудсервіс" про банкрутство. Зазначеною ухвалою частково задоволено клопотання розпорядника майна боржника про вжиття заходів до забезпечення вимог кредиторів: заборонено Київській міській раді вчиняти будь-які дії щодо припинення права користування (оренди, найму) ТОВ "Контактбудсервіс"; заборонено будь-яким особам у будь-який спосіб вчиняти будь-які дії, спрямовані на втрату, відчуження, припинення права володіння та/або права користування та/або права розпорядження, обмеження розпорядження майном боржника, що належить останньому на праві приватної власності, перебуває у боржника на праві повного господарського відання або оперативного управління, а також перебуває у строковому платному користуванні (оренді, наймі) боржника; заборонено Київській міській раді та боржнику – товариству з обмеженою відповідальністю "Контактбудсервіс", а також будь-яким особам вчиняти дії щодо дострокового розірвання, припинення договорів оренди, укладених між Київською міською радою та боржником" – зазначено у зверненні до НАБУ.

Нагадаємо, 19 грудня у Києві відбулося засідання Містобудівної ради, на якому розглянули питання забудови Південних Осокорків. Компанія-забудовник представила детальний 3D макет майбутнього житлового комплексу "Патріотика на озерах". Суттєвих зауважень до проекту у фахівців не виникло.

У КМДА також відсутні підстави для перешкоджання будівництву – підтвердив голова юридичної служби департаменту містобудування та архітектури КМДА на зустрічі з інвесторами, яка відбулася 4 січня.

Коментарі