Німецькі ЗМІ: Зеленський не зацікавлений в дебатах, йому цікавіша “сварка навколо них”

Зеленський не дарма побоюється дебатів з Петром Порошенком, оскільки йому доведеться відповідати на актуальні політичні питання і мірятися силами зі значно досвідченішим політиком.

Шоу – козир коміка і переможця першого туру виборів президента Володимира Зеленського, але це ще не означає, що він зацікавлений в дебатах.

"Дебати з досвідченим Порошенком становлять ризик для новачка Зеленського, адже йому доведеться озвучувати конкретику з актуальних політичних питань, в прямому ефірі мірятися силами з президентом", – пише німецьке видання Spiegel Online, передає Deutsche Welle.

"Аналітик видання констатує, що Зеленському потрібні не дебати, а "сварка навколо них", – підсумовує DW публікацію видання.

Також Deutsche Welle проаналізувало публікації газети Der Westen, яка запитала, чи виправдані очікування, які пов'язують виборці Володимира Зеленського щодо боротьби з корупцією та деолігархізацією.

"Ні, – відповідає німецький оглядач. – Адже самого Зеленського вважають маріонеткою олігарха Ігоря Коломойського. Мільярдер вже не один рік веде війну з президентом Порошенком. Для олігарха єврейського походження все може змінитися, якщо Зеленський стане президентом", – цитує DW німецьку газету.

За твердженнями DW, Der Westen прогнозує, що комік зможе перемогти в дебатах в тому випадку, якщо він дасть вичерпні відповіді по зв'язках з Коломойським. Водночас, інша газета Süddeutsche Zeitung зазначає, що успіх Зеленського став можливим завдяки Порошенку, який не виконав передвиборчих обіцянок, зокрема, по боротьбі з корупцією.

"Обом претендентам доведеться змінитися, якщо вони хочуть успішно керувати країною. Для Порошенка успіх конкурента-коміка, який виглядає абсурдним, ймовірно, став одкровенням про те, наскільки серйозним є положення. Але й Зеленський не зможе вивести країну з убогості тільки внаслідок свого самовдоволення", – пише SZ.

Німецькомовна газета Швейцарії Neue Zürcher Zeitung називає телевізійні дебати з Порошенком ризиком для Зеленського, який дотепер уникав дебатів та інтерв'ю.

"Таким чином він не хотів відлякати своїх різношерстих виборців. Водночас стратегія Порошенка виставляти Зеленського "маріонеткою Коломойського","кандидатом росіян" або навіть "загрозою для демократії" не тільки сприяє посиленню ненависті в суспільстві. Таким чином Порошенко відлякує тих, хто коливається", – наводить аналіз швейцарського видання DW.

Коментарі