Ні “одобрямсу” за закритими дверима: за погодженням відхилень від ДБН відтепер можна спостерігати онлайн

Анонсоване реформування застарілої корумпованої схеми в дії: в Україні почав реалізовуватися на практиці відкритий механізм погодження відхилень від державних будівельних норм. Нововведення практично унеможливили корупційні чи шахрайські схеми у сфері будівництва.

"Будь-який громадянин може ознайомитись з усіма майбутніми відхиленнями, він може бачити, що чекає завтра під його вікнами, і ця вся інформація абсолютно публічна і відкрита", – зазначив заступник керівника секції з питань містобудування та архітектури Мінрегіону Тарас Лилик.

"Нам вдалось переконати Мінрегіон, що саме такий формат, коли у відкритому режимі всі інформаційні резерви, які були заблоковані, зараз відкриті для всіх без винятку – для вас, для мене, для журналістів, для пересічних людей", – коментує архітектор, експерт у галузі містобудування Віктор Глеба, – "Вони становлять загрозу і ризик для Мінрегіону, але цей період пройде, і настане час, коли всі подякують за те, що зробив Парцхаладзе, відкривши доступ до цих засідань".

Ба більше, за цим засіданням можна стежити у будь-якій точці світу, бо усе це транслюється наживо. А присутніми можуть бути не лише представники ЗМІ, але й, наприклад, громадські активісти.

"У нас повністю відкрите засідання, ведеться пряма відеотрансляція, зберігаються потім архіви на сайті Мінрегіону", – наголосив пан Лилик.

Очевидно, що комісія зможе захистити звичайних українців від будівельних афер та допоможе контролювати сам процес будівництва. А "СтопКор" і надалі стежитиме за роботою цього органу.

Подробиці – у відеосюжеті:

Коментарі