Нелегальні копачі піску затребували зі “Стоп корупції” 300 тис. грн за образу “ділової репутації”

ТОВ "Гідроекоресурс" та ТОВ "Чистий грунт", які без дозволу видобувають та реалізовують пісок біля села Погреби Броварського району, подали судовий позов проти ГО "Стоп корупції".

Про це повідомляють юристи проекту, які отримали відповідні документи. Копачі зажадали від "Стоп корупції" відшкодування у 300 тисяч гривень за образу так званої "ділової репутації", уточнюють юристи.

"Будь-яка дозвільна документація у ТОВ "Гідроекоресурс" (ТОВ "Чистий грунт") на видобуток та реалізацію надр (піску) відсутня. Вказане видобування та продаж здійснюється під виглядом "днопоглиблення" та "продажу зайвої донної суміші", - зазначає юрист проекту Роксолана Арійончик.

Нагадаємо, під час розслідування журналісти "СтопКору" викрили та зафіксували факт незаконного видобутку піску в промислових обсягах шляхом його намивання за допомогою земснарядів на території біля села Погреби Броварського району. Спритники працюють без спеціального дозволу на користування надрами Держгеології та гірничого відводу (вимога статті 19 Кодексу України про надра) - такі факти встановили юристи "Стоп корупції".

"Обсяги незаконного видобутку вражають. За рік видобувається до 150-200 тисяч тонн піску. Вартість тонни піску складає 40-65 грн./т. Отож щороку незаконно видобувається та реалізується піску на 8-13 млн. грн., з яких не сплачується жодних платежів ні до державного, ні до місцевих бюджетів, що завдає прямих збитків державі", - зазначає юрист Роксолана Арійончик.

За даними юристів, копачі привласнюють кошти та витрачаються на хабарі правоохоронцям та органам у сфері екології.

Зазначимо, що ще 2015 року за фактом незаконного видобутку надр прокуратура Київської області порушила кримінальну справу (за участю "діамантових прокурорів"). Натомість, незаконний видобуток ніхто не закрив, зазначають юристи "Стоп корупції".

Отже, у діях групи осіб з незаконного видобутку та продажу надр (піску) юристи проекту вбачають ознаки злочинів, передбачених ст. 240 "порушення правил охорони надр", ч. 5 ст. 191 "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (в особливо великих розмірах)", ст. 190 "шахрайство", ч.3 ст. 212 "ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів (в особливо великих розмірах)".

Замість того, щоб згорнути протиправну діяльність, нелегальні видобувачі надр подають на ГО "Стоп корупції" позов до суду та вимагають від організації 300 тисяч гривень відшкодування за заплямовану ділову репутацію.

13335791_1352686041414224_1904922749671671945_n

Коментарі