Нелегальна торгівля і нечесна конкуренція – що ховається під дахом кіосків «Сюздруку»?

Як показав рейд, проведений командою «СтопКору» по столичних кіосках «Союздруку», більшість точок працює без відповідних документів, а під ширмою продажу газет реалізує тютюнові вироби, напої, послуги з поповнення мобільного тощо. Здавалося б, порушення, про які йдеться – на десяток гривень. Та загалом це призводить до багатотисячних бюджетних втрат.

Тарас Панчій, начальник управління контролю за благоустроєм м. Києва, зазначає: «Наприклад, якщо це друковані ЗМІ і місто всіляко стимулює, то пайова участь складає від 2 до 4 тисяч, а пайова участь там, де продаються акцизні товари, наприклад, цигарки – це найвища пайова участь і складає від 14 до 18 тисяч в залежності від локацій, тобто ви можете порахувати, скільки це недоплати в бюджет. Порядку 20 тимчасових споруд, де було зафіксовано, це близько 500 000 гривень на рік, або й більше».

Тобто пайова участь за оренду столичної ділянки на продаж ЗМІ є пільговою, на відміну від продажу інших товарів – таких, як цигарки або напої. Якщо функціональне призначення залишилось незмінним, то власник кіоску має платити 18 000 гривень, а сплачує 2000. Зручно, чи не так?

«Є звернення асоціацій, кажуть, дивіться, у нас є наша тимчасова споруда, ми сплачуємо податки, вони великі, а паралельно стоїть тимчасова споруда, яка не сплачує податки, як ми можемо на рівних умовах конкурувати?», - додає пан Панчій.

Також додамо, що вже після виходу сюжету до ефіру, з боку посадових осіб "Союздруку" розпочалась справжня вакханалія - із листами до редакції, дзвінками нібито від "обурених пересічних громадян", замовними коментарями у соцмережах та навіть банальною крадіжкою - а як ще назвати копіювання матеріалів, захищених авторським правом, без згоди правовласника та навіть без попередження? Тож, чому "спалахнув" Союздрук?

Дізнавайтесь з сюжета «Стоп Корупції»:

Коментарі