«Не только ценный мех…»: що приховує керівництво норкової ферми на Київщині?

За твердженням екологів, ферма з виробництва хутра в радіусі декількох кілометрів забруднює ґрунт, підземні води і водойми. Саме тому хутрові господарства масово забороняють у країнах ЄС. Щоправда, в Україні – зворотна тенденція – кількість звіроферм росте на очах. Чим це загрожує для звичайних українців і хто має з цього зиск – дізнавались журналісти «СтопКору».

Всього десять кроків відділяють перші житлові будинки від норкової ферми «Вікінг». Хоча за нормами має бути мінімум триста метрів та декілька рядів дерев. І це далеко не єдина проблема, яка бентежить тутешніх мешканців. Тож «СтопКор» вирішив приїхати і розібратися.
Аби з’ясувати, наскільки масштабною є проблема – команда «СтопКору» ініціювала збори села. І на подив знімальної групи, майже усі одностайно вигукували, що ферма їм ніколи не заважала.

А чому вони так говорили – журналісти дізналися вже після зібрання. Дивіться самі – по закінченню люди не розходяться по домівках, а... організовано сідають у автобуси. Виявилося, що всі вони – працівники звіроферми, яких керівництво відлучило від робочого процесу та привезло, як масовку, на свій захист.

Тут же, на зборах, журналісти «Стоп Корупції» познайомилися із самим керівником ферми «Вікінг». Пан Сергій Ховайло запевнив, що у них є всі дозволи, екологічні норми вони не порушують, а упевнитися в цьому ми можемо у будь-який час: «Ми працюємо в правовому полі, все відкрито, прозоро, будь ласка. Я на зборах казав і зараз кажу, приходьте, дивіться».

Після цього представники «СтопКору» зв’язалися із директором, аби узгодити час зйомки. Але без камери і публіки очільник виявився не таким гостинним: «Я зайнятий, я зможу зустрітись аж в грудні», - відповів директор ТОВ «Норкова ферма “Вікінг”» на наш телефонний дзвінок.

Чому керівництво передумало? Можливо, на фермі справді є що приховувати? Дізнавайтесь більше з ексклюзивного репортажу:

Коментарі