Названо дві основні причини, які можуть позбавити Україну навіть гіпотетичного членства в НАТО – соцопитування

Як показали дані в результаті соцопитування, перспективи України в НАТО виглядають непереконливими.

Експерти в сфері міжнародних відносин вважають нездійсненним для України завданням отримань членства в НАТО в короткостроковій перспективі, передає "Діалог.UA".

В результаті дослідження, яке проводилося Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, були опитані 30 експертів-міжнародників і профільних журналістів. В результаті з'ясувалося, що основними перешкодами для України на шляху до НАТО можуть стати військовий конфлікт з Росією на Донбасі та відсутність одностайного рішення серед держав-членів НАТО щодо прийняття України в міжнародний військовий блок.

Більшість опитаних експертів вважають недоцільним проведення референдуму щодо членства в НАТО в короткостроковій перспективі (16). В цілому вони вважають, що результати референдуму можуть бути несприятливими на Півдні й Сході, приведуть до розпалювання спекуляцій і політичного розколу, а сам референдум доцільно проводити тільки коли буде існувати реальна перспектива членства в організації.

Позиції експертів також розділилися щодо того, чи варто Україні зараз наполягати на отриманні Плану дій щодо членства в НАТО.

Так, практично всі опитані експерти (28) сходяться в тому, що до цього потрібно прагнути, але половина з них (14) не вважають за доцільне порушувати це питання прямо зараз. На думку опитаних, найближчим часом Україна в сфері співпраці з НАТО потрібно зосередитися на реформі сектору безпеки, наближення її до стандартів Альянсу, максимальному залученні до навчань, заходів та миротворчих операцій НАТО (в тому числі як сторони, яка має досвід в сучасних бойових діях проти Росії) і на розвінчанні міфів про Альянс на півдні та сході країни.

Як повідомлялося, з Пентагону перекинули нове озброєння на територію Грузії для проведення військових навчань НАТО.

Інші новини

Коментарі