Найбільшими порушниками у першому турі були телеканали – оцінка юристів

09.04.2019 13:57

Екватор президентських перегонів перейдено: попереду другий тур, перший – позаду. Чи вдалось уникнути масового підкупу, заворушень. фальсифікацій під час підрахунку голосів, про які попереджали численні експерти? Активісти проекту «Стоп політичній корупції» підбивають підсумки першого етапу виборів.

«Наші осередки, а їх вже, повторюся, 53, в день виборів Президента України здійснювали контроль громадський за всіма виборчими дільницями по своїх регіонах. В тому числі ми зафіксували ряд порушень. Але крім того, варто зауважити, що значних порушень, які б могли вплинути на результати виборів, не було», - наголосив правозахисник ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Серед незначних порушень, що фіксували під час голосування: неопломбовані скриньки, підвіз виборців, спроби винести бюлетень, повідомлення про замінування тощо. Активісти «Стопполіткорупції» попередили також ймовірні фальсифікації на дільницях в кількох областях.

«В день тиші, тобто 30 березня 2019 року, було зареєстровано 156 повідомлень про порушення виборчого процесу, 79 з яких – це незаконна агітація. В сам день виборів, слід зазначити, що з 31 березня результати доходили до 2 квітня, було зареєстровано 2640 повідомлень про порушення виборчого процесу», - зауважила начальник юридичного департаменту ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

Чи не найбільшими порушниками у виборчих перегонах були саме телеканали, що агітували навіть у новинних сюжетах, відзначає пані Арійончик. Саме тому, на її думку, закон про вибори президента потрібно вдосконалювати.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X