Нацрозвідка США: Росія використовує в особистих цілях внутрішню дестабілізацію в Україні

Україна досі має ризик для внутрішньодержавних потрясінь.

Про це повідомляє "Діалог.UA", посилаючись на доповідь голови Національної розвідки США Дена Коутса.

"Україна як і раніше схильна до ризику внутрішніх потрясінь, які Росія може використовувати для підриву прозахідної київської орієнтації. Дані фактори будуть загрожувати відновленню економіки України та можуть змінити її зовнішню політику.

Розчарування темпами реформ, зниженням рівня життя, боротьбою з корупцією і політичною поляризацією перед президентськими й парламентськими виборами в 2019 році можуть призвести до дострокових виборчих процесів. Опозиційні лідери намагатимуться мати вигоду з незадоволення народу, щоб завдати шкоди президенту Петру Порошенку і правлячій коаліції на наступних виборах", – заявив Коутс.

Глава Нацрозвідки також зазначив: Росія збирається проводити руйнівні кібератаки проти України. Конфлікт на сході країни, мабуть, так і залишатиметься невирішеним, іноді змінюючи рівні насильства.

"Великі атаки з обох сторін мають малу ймовірність в 2018 році, проте думка обох сторін може змінитися, якщо вони побачать можливості для цього. Росія буде продовжувати свою військову, політичну та економічну дестабілізуючу кампанію проти Києва, щоб перешкодити та за можливості скасувати його зусилля по інтеграції в ЄС і зміцненню зв'язків з НАТО.

Київ рішуче опирається діям Москви, але майже напевно не відновить контроль над захопленими Росією територіями Східної України в 2018 році. РФ буде модулювати рівні насильства, щоб чинити тиск на Київ і сформувати переговори, як того хоче Москва.

Росія буде працювати над тим, щоб підірвати єдність Заходу щодо санкцій і підтримки Києва, і Кремль впорається з санкціями на існуючих рівнях", – сказано в доповіді.

Коментарі