Національна асоціація адвокатів України не забрала свідоцтва у колег, які працюють на ДНР

Національна асоціація адвокатів України не знайшла підстав для позбавлення свідоцтв своїх колег, які працюють на території тимчасово окупованих територій та входять до складу реєстру адвокатів ДНР. Це питання рада адвокатів розглянула на своєму з'їзді в Одесі.

Про це повідомляє журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко з посиланням на членів асоціації.

"Написали адвокати з Одеси. Асоціація не знайшла підстав позбавляти свідоцтв адвокатів-зрадників з ДНР і перенаправила наше звернення до СБУ. Навіть вирішили не розслідувати, добровільно чи спеціально адвокати в ДНР потрапили в реєстр. Як і передбачалося. Чекаю на офіційну заяву НААУ", - уточнив Артем Лагутенко.

Нагадаємо, що "СтопКор" під час журналістського розслідування викрив трьохсот адвокатів, які зраджують вітчизняне правосуддя на стороні псевдореспублік.

Журналіст Артем Лагутенко натрапив на реєстр із трьохсот правників, які зраджують українську Феміду на території самопроголошених республік ДНР і ЛНР.
Адвокати прислуговують владі захопників та фінансують терористів. Окрім того, вони склали присягу в окупованому Криму й дістали посади серед ватажків терористичної організації. Попри це Національна асоціація адвокатів не виключила жодного адвоката зі своїх лав. І, за даними "СтопКору", робить це свідомо.

Пізніше юристи "Стоп корупції" звернулися до голови Служби безпеки України Василя Грицака з повідомленням про вчинення злочину з боку окремих представників Національної асоціації України.

За даними правників, на території АР Крим та міста Севастополя і далі функціонує Єдиний реєстр адвокатів України, в регіоні адвокати платять щорічні внески, проводять конференції та підвищення кваліфікації.

У таких діях правників юристи "Стоп корупції" вбачають ознаки складу злочину, передбаченого статтею 110 Кримінального кодексу України, - посягання на територіальну цілісність та недоторканність України. Відтак, юристи закликали керівництво СБУ провести перевірку всіх фактів та вжити відповідних дій.

Коментарі