Нацбанк визнав Приват найзбитковішим банком України

Найбільший системний банк країни, ПриватБанк, визнано найзбитковішою кредитною організацією. У НБУ озвучили, з яким "мінусом" він завершив 2017 рік.

Новину передає "Преса України".

Національний банк України оприлюднив оборотно-сальдовий баланс банківських установ за 2017 рік. У ньому зазначено, що минулий рік націоналізований ПриватБанк завершив з мінусом у 23 млрд грн. В результаті він став найзбитковішою фінустановою в України.

Тим не менше відзначається, що у 2017-му Приват все ж наростив активи на понад 20%. Галина Пахачук, заступник голови правління ПриватБанку, прокоментувала ситуацію, що склалася.

"На жаль, у 2017 році нам довелося продовжити роботу по оцінці справедливої вартості тих активів, які держава отримала в 2016 році. Великі АЗС, нафтобази, знаменитий "Буковель" були передані державі за завищеною вартістю. На підставі міжнародного аудитора була проведена оцінка справедливої вартості цих активів. І саме ця справедлива оцінка призвела до збиткової діяльності за підсумками 2017 року", – відзначила вона.

За її словами, Приват має 206 млрд неліквідних активів, під які для банку створювались резерви. Вона відзначила, що в іншому випадку кредитна організація мала б прибуток у розмірі 3,6 млрд грн.

"За фактом, на кінець січня ми мали вже понад 1 млрд прибутку. А на 8 лютого – 2,5 млрд. Бюджет банку на 2018 рік, затверджений наглядовою радою, передбачає за підсумками року прибуток у 4 млрд грн", – озвучила оптимістичний прогноз Пахачук.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Мінфін докапіталізував ПриватБанк 16 млрд грн. Відбулося це шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на зазначену суму в обмін на акції фінустанови.

Коментарі