«Нашій сміливості дивувались єврокопи»: найгучніше міжнародне розслідування «СтопКору» – справа Мухтара Аблязова

10.01.2019 12:17

Ви мріяли стати агентом 007 та його роль завжди грав якийсь манірний англієць? Певно, ви десь не так мріяли. Адже реальні Бонди серед нас. Й інколи – це неймовірно тендітні дівчата. Як от, наприклад, журналістка «Стоп Корупції» Лілія Ткачук. Вона замінила собою чи не підрозділ спецслужб і провела перше в історії «СтопКору» міжнародне розслідування.

«У мене був унікальний досвід – це схема з БТА-банком казахстанським, з тодішнім власником Мухтаром Аблязовим, міжнародним шахраєм, його справа слухається в багатьох країнах Європи, і не тільки Європи, це і Казахстан, і Лондон, і Франція, фактично, на території всієї Європи», - розповідає Лілія, - «І ми досліджували тему, як відмивали кошти, і де живуть родичі Мухтара Аблязова. Тому що в Казахстані він засуджений до 22 років позбавлення волі, але він звідти втік. І коли ми почали досліджувати цю тему, було дуже цікаво шукати в усіх країнах його родичів. Це був колосальний досвід, нам допомагало багато людей, коли ти в Україні працюєш – ти знаєш реєстри, а коли ти в Європі – ти один. Тобі ніхто не допоможе, не скаже, де він може жити, де його бачили, з ким він спілкується».

Це розслідування теж було пов’язане із ризиком для життя, і навіть єврокопи дивувалися сміливості знімальної групи.

«Перша людина, з якою ми мали поспілкуватися, це була Людмила Козловська. І ми спілкувалися з нею в Брюсселі. Вона не йшла з нами на контакт, ми зустріли її на вулиці. Вона сприйняла нас за шпигунів і викликала на нас поліцію, ми пояснили що ми журналісти, що ми займаємося такою темою, пояснили, чим вона причетна до Мухтара Аблязова. Офіцер який нас допитував, працював в поліції тридцять років. І каже: ви така маленька, не лізьте в ту справу, вона вам не треба. Це дуже серйозно, я такого в житті не чув!», - зазначає журналістка.

Більше про це та інші найбільш резонансні розслідування «СтопКору» - у підсумковому сюжеті Асі Глуцької:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X