“Наші будинки сповзають у річку”: на Київщині жителі села стали заручниками піщаних браконьєрів

Одні намивають пісок промисловими масштабами та набивають кишені незаконними прибутками, інші можуть залишитись без домівок і жити просто неба. У селі Зазим’я на Київщині місцеві жителі обурені через несанкціонований видобуток піску. 

Через дії браконьєрів будинки селян сповзають у річку, а ділянки йдуть під воду. Про це місцеві повідомили активістів «Стоп корупції». Люди приїхали на місце видобутку і розповіли про численні порушення з боку так званих сусідів.

У процесі спілкування з місцевими жителями активісти дізнались, що нелегали мають спецдозвіл, однак документ виданий не на цю ділянку, а на землю у сусідніх Новосілках, за 10 кілометрів від точки у Зазим’ї.

Активісти викликали на місце поліцію.

Зазначимо, що представники проекту викрили точку незаконного видобутку під Києвом два місяці тому. Борці з браконьєрами неодноразово звертались до прокуратури та поліції району, проте не отримали жодної реакції. У ході розслідування активісти дізнались, що точку курує такий собі Артур Кадиров, а в прокуратурі Броварського району працює Каріна Кадирова. Як з’ясувалось, жінка доводиться браконьєру донькою і сама підтвердила, що в курсі чорних справ батька.

Після цього представники «Стоп корупції» звернулись до прокуратури Київської області й там почали службову перевірку щодо Кадирової. Результати перевірки мають бути оприлюднені уже 10 жовтня.

Коментарі