Наша стратегія

Як ми працюємо над стратегією

Ми покладаємось на дух підприємливості, ініціативу, креативність наших співробітників, що пропонують нові шляхи та способи як робити справу краще, даємо кожному шанс і обираємо найкраще – те, що ефективно працює у наш швидкоплинний час, коли старий досвід часто не допомагає передбачити майбутнє. Ми постійно навчаємось, і постійно оновлюємось. Незмінними лишаються лише підтримка наших працівників і наше прагнення до колективного пошуку нових можливостей відповідно до наших цінностей і суспільного добра.

З якими викликами часу маємо справу

Революція гідності в Україні у 2014 році стала відповіддю громадянського суспільства на олігархічну державу із застарілою феодальною системою управління, у якій вузький клан багатих шахраїв за допомогою закритості, фаворитизму і корупції намагались позбавити суспільство права на гідне життя і свободу. Але, не зважаючи на перемогу у 2014 році, дуже швидко виявилось, що «нова управлінська еліта» не поспішає виконувати вимоги народу, і очікувані зміни вимагають від суспільства чимало зусиль, спрямованих на оновлення засадничих політичних і управлінських державних інституцій. Фактично Україна зараз продовжує війну на два фронти. Перший фронт проти зовнішнього агресора у «Зоні АТО». А другий вирішальний фронт – це викорінення корупції у політичному середовищі та державному апараті, створення інституційного і культурного антикорупційного середовища, що унеможливить появу нових корупціонерів.

Яку стратегічну модель ми обираємо

Беручи до уваги потужну роль засобів масової інформації в отриманні суспільством правдивої інформації й формуванні антикорупційної культури громадян, стратегія наших дій є подвійною:

По-перше, ми проводимо журналістські антикорупційні розслідування стосовно корумпованих державних посадовців на усіх рівнях управління (найвищих, регіональних, муніципальних, місцевих).  Але нашим пріоритетом є місцева і середня ланка держпосадовців, оскільки саме вони найближчі до місцевого самоврядування і потреб пересічних громадян. Ґрунтуючись на оригінальних журналістських розслідуваннях, ми створюємо нашу медіа продукцію – спеціальні телевізійні програми, які виходять в ефір на центральних і регіональних каналах телебачення. А результати розслідувань ми спрямовуємо до державних антикорупційних органів для подальшого кримінального провадження і переслідування корупціонерів.

По-друге, ми намагаємось якнайширше залучити пересічних громадян і громадських активістів до нашої діяльності у якості викривачів, волонтерів і навіть співавторів медіа-продуктів, використовуючи такі соціальні інновації, як краудсорсинговий журналізм, соціальні медіа і мережі. Таким чином порядок денний наших розслідувань формується саме потребами та вимогами громадян, що щоденно стикаються зі зловживанням владою та корупційними практиками. У свою чергу після оприлюднення викритих фактів і корупційних дій ми показуємо, що корупція є переборною, корупціонери - звільнені та кримінально переслідувані, протиправна діяльність злочинних організацій і підприємств – зупинена, і українське громадянське суспільство перемагає корупцію.